aydın karpuzlu arsa fiyatları

Karpuzlu arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karpuzlu arsa fiyatlarını ve Karpuzlu tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

AYDIN KARPUZLU HAKKINDA

Karpuzlu, Ege Bölgesi’nde Aydın ilinin nüfus yoğunluğu bakımından en küçük ilçesidir. 2018 yılı sonu rakamlarına göre nüfusu 2006 kişinin yaşadığı Karpuzlu ilçe merkezi il merkezi olan Aydın’a 55 km uzaklıktadır.

Tarihi M.Ö. 340 yıllarına dayanır. İlçenin batısındaki tepe üzerinde Pers Valisi Mousolus’un Kız Kardeşi Ada’nın Halikarnas’tan kovularak buraya yerleşmesiyle Alinda Kenti olarak kurulmuştur. Karpuzlu daha sonraları hızla gelişen kent, günümüzde granit kesme taşlardan yapılmıştır.

İlk önce Dalamanlı mevkiinde kurulan ilçe, daha sonra bu antik kentin güney doğu eteğinde Demircidere olarak kurulmuştur. Kasaba, daha sonraları, bölgenin bucak merkezi olmuş, Cumartesi günleri kurulan pazarı ile de alışveriş merkezi haline gelmiştir. Demircidere cumhuriyetimizin ilk kadın muhtarını seçen bir köy olması ile de ünlüdür. Belediye teşkilatının 1971 yılında kurulmasıyla kasaba olmuş ve bulunduğu ovanın ismi olan Karpuzlu ismini almıştır.

 

KARPUZLU EKONOMİSİ

Halkının geçim kaynağı tarımdır. Dağları zeytin ve ormanlarla kaplı olan ilçenin ova kesimi verimli topraklara sahiptir. Süt inekçiliği ve arıcılık gelişmiştir. Sebze üretimi ilk sıradadır. Son yıllarda seracılığa geçilmiştir. Sanayi yeterli düzeyde değildir.

KARPUZLU ARSA FİYATLARI

Karpuzlu arsa fiyatları (m²) 750 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

KARPUZLU TARLA FİYATLARI

Karpuzlu tarla fiyatları (m²)  35 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Karpuzlu’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.                                   (karpuzlu arsa fiyatları)

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Karpuzlu’dan arsa almak ya da Karpuzlu’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Karpuzlu arsa fiyatlarını ve Karpuzlu tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!