aydın kuşadası arsa fiyatları

Kuşadası arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kuşadası arsa fiyatlarını ve Kuşadası tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

AYDIN KUŞADASI HAKKINDA

Kuşadası Türkiye’nin Aydın ilinin bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde İzmir ili, doğusunda ve güneyinde Söke ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır. İlçede turizm gelişmiştir.

Kuşadası, 1957 yılında İzmir ilinden ayrılarak Aydın iline bağlanmıştır.

İzmir, Selçuk, Pamucak, Meryem Ana, Pamukkale, Didim, Bodrum, Marmaris gibi turistik ve tarihi yerlerin merkezi durumunda oluşu, ayrıca Sisam Adsıyla karşı karşıya bulunuşu nedeniyle en önemli turistik merkezlerden birisidir. İstanbul’dan sonra ikinci büyük deniz kapısıdır. Kuşadası İonya tarihi ile birdir.

Yılancı Burnu denilen yerde Efes’e bağlı Neopolis ismi ile kurulduğu sanılmaktadır. Burada Etiler, Kayralılar hüküm sürdüler. M.Ö. 5. yy başlarından itibaren sırasıyla Persler, Atinalılar, Makedonyalılar ve Selevkosların egemenliğine giren Kuşadası, M.Ö. 64’de Roma’ya bağlandı. M.S. 395 yılında Bizans egemenliğine giren Kuşadası, Efes limanının Menderes nehrinin getirdiği alüvyonlar yüzünden kapanması ile Efesli tüccarların yeni limanı olmuştur.

Venedik ve Cenovalılarla ticaretin yapıldığı dönemlerde, yeni iskele anlamına gelen “Scalanova” ismi ile anıldı. 13. yy. ikinci yarısında Selçuklu türk Beylerinin idaresi altındayken, 1413’de Osmanlı egemenliğine girmiş, Sadrazam (Öküz) Mehmet Paşa tarafından imar edilmiştir. Müslüman Türkler önceleri Kuşadası yakınlarında Pilavtepe eteklerinde Andızkule’de otururlardı. İlçenin simgesi olan Güvercin Ada’daki kale 1834’de yapıldı. Kuşadası adı buradan gelmektedir. 

İlçenin kuzeyinde İzmir’in Selçuk ilçesi, doğusunda ve güneyinde Söke ilçesi, batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Yüzölçümü 265 km²’dir. Deniz seviyesinden 5 m yüksektir. İlin kuzeybatısında bulunan Aydın merkez ilçe olan Efeler’e 71 km uzaklıktadır. İzmir iline uzaklığı 90 km, Selçuk ilçesine 21 km, Bodrum ve Çeşme ilçelerine 157 km uzaklıktadır. Kuşadası’nın batısında deniz kuzeyinde, güneyinde ve doğusunda dağlar ve tepeler vardır.

KUŞADASI EKONOMİSİ

Kuşadası Türkiye’nin ilk turizm merkezlerindendir, turizm tarihi 1960’lara dayanır, ilk kruvaziyer gemi turizmi burada başlamıştır. Özellikle yazları yerli ve yabancı turist sayısı ile 110 bin civarı olan yerli nüfus zaman zaman 2 milyona dayanmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 65 km uzaklıktadır. 

Kuşadası Limanı Türkiye’nin en büyük 3. limanıdır. Ayrıca Kuşadası sınırları arasında bulunan Dilek Yarımadası Millî Parkı da önemli noktalardandır, evcil domuzlar dünyada tek burada bulunur. 2016’da büyük yolcu uçağı Kuşadası Körfezi’ne batırılmış ve dalış turizminde büyük pay sahibidir. Avrupa’nın en büyük golf sahası ve mavi bayraklı plajlarıyla Kuşadası önemli turizm merkezlerindendir. 2013 yılında yapılan kongre salonu da Avrupa’nın en büyüğü konumundadır. Büyük fuar ve toplantılara tanıklık etmektedir.

 

KUŞADASI ARSA FİYATLARI

Kuşadası arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.250 TL – 54.600 TL arasında değişmektedir.

 

KUŞADASI TARLA FİYATLARI

Kuşadası tarla fiyatları (m²) 290 TL – 3.600 TL arasında değişmektedir.

CAFERLİ ARSA FİYATLARI

Caferli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir. Caferli tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

ÇINAR TARLA FİYATLARI

Çınar tarla fiyatları (m²) 640 TL – 3.600 TL arasında değişmektedir.

DAVUTLAR ARSA FİYATLARI

Davutlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL – 40.000 TL arasında değişmektedir. Davutlar tarla fiyatları (m²) 290 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

GÜZELÇAMLI ARSA FİYATLARI

Güzelçamlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.250 TL – 31.800 TL arasında değişmektedir.

HACIFEYZULLAH ARSA FİYATLARI

Hacıfeyzullah arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.250 TL – 32.300 TL arasında değişmektedir.  

 

KİRAZLI ARSA FİYATLARI

Kirazlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir. Kirazlı tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir

SOĞUCAK ARSA FİYATLARI

Soğucak arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.250 TL – 54.600 TL arasında değişmektedir. Soğucak tarla fiyatları (m²) 900 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir

TÜRKMEN ARSA FİYATLARI

Türkmen arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.100 TL – 50.000 TL arasında değişmektedir. Türkmen tarla fiyatları (m²) 900 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir

YAYLA ARSA FİYATLARI

Yayla arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 15.300 TL arasında değişmektedir. Yayla tarla fiyatları (m²) 600 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

YENİKÖY ARSA FİYATLARI

Yeniköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.250 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir Yeniköy tarla fiyatları (m²)  580 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 


Kuşadasın’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kuşadasın’dan arsa almak ya da Kuşadasın’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Kuşadası arsa fiyatlarını ve Kuşadası  tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!