kuşadası güzelçamlı arsa fiyatları

Güzelçamlı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Güzelçamlı arsa fiyatlarını ve Güzelçamlı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KUŞADASI GÜZELÇAMLI HAKKINDA

Güzelçamlı Beldesi Aydın İli, Kuşadası İlçesine bağlıdır. Aydın şehir merkezine 74 km. Kuşadası ilçesinin 23 km güneyinde, Söke İlçesi’ne 20 km, Davutlar Beldesine 7 km mesafede, B.Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı girişinde bulunmaktadır. Güzelçamlı, doğusunda Davutlar Beldesi, güney ve batısında Samson dağları ve Dilek yarımadası Mili Parkı, kuzeyinde ve batısında Ege Denizi, Kuşadası körfezi bulunan bir sahil Beldesidir.

Güzelçamlı tarihin ilk çağlarından günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, ve bu medeniyetler Güzelçamlı’da izlerini bırakmışlardır. Tarihin bilinen en eski Şehir Devletleri Federasyonu olan İyonya Uygarlığının Konsey Merkezi, toplantı yeri “Panion-ion” antik tiyatrosu Güzelçamlı’da bulunmaktadır. Panion-ion’un işlevi bugünkü Avrupa Birliği Merkezinin çok küçük ölçekli tarihte bilinen en eski örneğidir.

12 şehir devletinden oluşan İyonya Federasyonunun geleceğine ilişkin kararlar, ortak savunma gücü oluşturma, ortak para birimine geçiş, birliğe kabul edilecek aday şehir devletlerin durumları burada görüşülüp karara bağlanmıştır. Bu antik alanda Bias, Thales gibi antik çağın bilge ve filozofları konuşmalar yapmışlardır.

1922 yılına kadar bir Rum köyü olan Güzelçamlı’ya 1924 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Yunanistan ile yapılan Mübadele antlaşması ile Yunanistan’ın Kavala Şehrine bağlı Elefteres köyünden gelen Türk Mübadil Muhacirler iskan ettirilmiş ve köyün ismi Güzelçamlı olmuştur.

1991 yılına kadar köy statüsünde kalan Güzelçamlı 1991 yılında yapılan referandum ile Belde statüsünü kazanmış ve 1992 Haziran ayında yapılan Belediye seçimlerinden 29 Mart 2014 tarihine kadar Belediyelik ile yönetilmiştir. Bu tarihten sonra 3360 sayılı Büyükşehir Kanunuyla Belediye kapatılmış ve Güzelçamlı Mahallesi olarak Kuşadası’na bağlanmıştır.

 

GÜZELÇAMLI EKONOMİSİ

Güzelçamlı bir tatil turizm beldesidir. Ekonominin lokomotifi turizmdir. Halkımızın büyük bir bölümü turizm işletmelerinde ve bu işletmelerin yan hizmetlerini sunan, ulaşım, yeme içme, alışveriş, eğlence, tur ve gezi faaliyetleri gibi işkollarında istihdam edilmektedir. Turizme ilaveten Arıcılık ve Bal üretimi önemli bir gelir kaynağıdır. 

 

GÜZELÇAMLI ARSA FİYATLARI

Güzelçamlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir.

 


 

Güzelçamlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Güzelçamlı’dan arsa almak ya da Güzelçamlı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!