Seyrantepe Arsa Fiyatları

Seyrantepe’de arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Seyrantepe’de ortlama arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

Seyrantepe Hakkında

Seyrantepe Kooperatifi 1995 yılında kurulmuştur. Aydın ili, Didim ilçesi, Akyeniköy mahallesi içerisinde bulunan Kızıldamderesi mevkiindedir.  Didim Seyrantepe Kooperatifi Aydın il merkezine 100 km,  Didim ilçe merkezine yaklaşık 17 Km mesafededir.

 

Seyrantepe’de Arsalar

Her üyeye düşen brüt (1) dönüm arazi hissesi 2.708 adet net 600 – 650 metrekarelik arsalara dönüştürülmüştür. Müstakil tapuları çıkarılan arsalar, 1996 yılında noter huzurunda çekilen kura sonucuna göre ortakların adlarına tahsis edilmiştir. Arsaların altyapı çalışmaları tamamlanmış olup her parselin yol, su ve elektrik sorunu bulunmamaktadır. Didim Belediyesi, Akyeniköy Mahallesinin mücavir alanı içinde bulunan arsalara belediyece %20 villa imarlı inşaat izni verilmiştir. Seyrantepe Kooperatifinde yeterli miktarda sosyal tesisler, pazar yerleri, çocuk oyun park ve bahçeleri, spor tesisleri, cami, eğitim alanları, ticaret merkezleri ve rekreasyon alanları gibi ortak kullanıma mahsus yerler ayrılmıştır. 

 

Seyrantepe Ekonomisi

İlçe ekonomisi öncelikle turizme ve ikincil olarak tarıma dayalıdır. Geçmişte tarla ürünlerinden tütün birinci sırada iken tütün üretimine getirilen sınırlamalardan sonra halk tütün yetiştirmeyi bırakmıştır. Günümüzde buğday ve pamuk birinci sırada yer almaktadır. Hayvancılık tüketim ihtiyacını karşılayacak kadar olup, özellikle küçükbaş hayvan yetiştiriciliği önde gelmektedir. 

 

Seyrantepe Arsa Fiyatları

Didim Seyrantepe arsa fiyatları ( imarlı ort. m²) 110 TL – 210 TL arasında değişmektedir.

 


 

Aydın Didim Akyeniköy Seyrantepe Kooperatifinde bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Didim Akyeniköy’den arsa almak ya da Akyeniköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!