balıkesir balya arsa fiyatları

Balya arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Balya arsa fiyatlarını ve Balya tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALIKESİR BALYA HAKKINDA

Balya, Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Son yıllardaki nüfusu azalmıştır. Eskiden nüfusu 36.000 iken sanayi azalmasına uğramıştır. Maden başta olmak üzere seramik fabrikaları gibi sanayiler kapanmıştır. Bunun sebebi sonucunda da birçok Balyalı ilçeyi terk etmiştir. Fakat ilerleyen yıllarda maden ve fabrika kurma planları sürmektedir.

llçe Balıkesir’in kuzey batısında yer alır. Balıkesir- Çanakkale yolu ilçenin ulaşımını sağlar.İlçe toprakları Kocavaşar Çayı ve kollarının açtığı vadiler ile bunların iki yanında yükselen dik yamaçlardan oluşur. 30 Haziran 1920 ‘de Yunan işgaline uğrayan ilçe 6 Eylül 1922 ‘de işgalden kurtulmuştur.

Balıkesir il merkezine 52 km. mesafede olan İlçemizin doğusunda Balıkesir, batısında Çanakkale İlinin Yenice ilçesi, kuzeyinde Manyas ve Gönen ilçeleri, güneyinde de İvrindi ve Havran ilçeleri yer almaktadır.

Dağlık bir alanda kurulan Balya sakin bir ilçedir. Yaklaşık yüksekliği 150 metredir. 23 km ilerisindeki şifalı suları büyük ilgi görmektedir. Fransızların eseri olan 100 yıllık maden ve yakınındaki hastane gibi o döneme ait mimari eserlere sahiptir. Çanakkale’ye 170, Balıkesir Merkez’e 52, İstanbul’a 224 km’dir.

Balya’da eğitim olarak 1 tane çok programlı lise bulunmaktadır.2 tane ilköğretim okulu bulunmaktadır.

İlçemiz Marmara Bölgesinin güneyinde Balıkesir iline bağlı olup, Yüzölçümü 952 km2’dir.

Arazi dik yamaçlı derin vadilerle ayrılmıştır. Dik yamaçlı derin vadilerle kasabanın 20 km. kuzey batısındaki Konak, batıdaki Ekizce, doğudaki Akçal Dağları Balya’nın en önemli engebelerini teşkil eder. En yüksek tepesi doğudaki Akçal Dağları üzerinde bulunan Akçal Dedesi Tepesi’dir. Balya’yı Kocaçay boydan boya kat ederek Manyas Gölü’ne dökülür.

Balıkesir-Bandırma karayolunun 13.km.’sinden Şamlı’ya ayrılan yola 22 km. uzaklıkta olan kaplıcanın Romatizma, siyatik, kireçlenme ve bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmekte ve yerli turist çekmektedir.

19 ncu yüzyılda Fransızlar tarafından işletilen Balya kurşun madenleri kapitülasyonların kaldırılmasıyla 1930 yılında üretimini durdurmuştur.Aradan geçen uzun yıllardan sonra Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarından Esan Madencilik şirketi uzun süren arama faaliyetleri sonucunda yer altı maden işletmeciliği yaparak kurşun ve çinko maden üretimine başlamıştır.

Mayıs 2012 tarihi itibarıyla toplam 450 kişi istihdam edilmekte olup,üretimi arttırma planları sonucunda 750 kişilik istihdama yükselecektir.Türkiye’nin en büyük metalik maden işletmesi olan bu tesis Balya’nın ekonomik çehresini değiştirmiştir.

Son yıllarda şaraplık üzüm üretiminde gelişme kaydedilmekte ve mükemmel üzümler üretilmektedir. Çukurcak mahallesinde tesis edilen bağlarda üretilen üzümler ile Ilıca beldesinde şarap üretimi yapılmaktadır. Tereyağı ile ünlüdür.

BALYA EKONOMİSİ

Ekonomisi tarıma dayanır. Toprakları verimsiz olduğundan sınırlı üretim yapılır. Başlıca tarım ürünleri, buğday, arpa, mısır ve nohuttur. Meyvecilik, bağcılık, hayvancılık ve ormancılık da ekonomisinde önemli yer tutar.

BALYA ARSA FİYATLARI

Balya arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 

BALYA TARLA FİYATLARI

Balya tarla fiyatları (m²) 50 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

ALİ DEMİRCİ TARLA FİYATLARI

Ali Demirci tarla fiyatları (m²) 110 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

BENGİLER TARLA FİYATLARI

Bengiler tarla fiyatları (m²) 50 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

ÇAKALLAR TARLA FİYATLARI

Çakallar tarla fiyatları (m²) 50 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

ÇALOVA TARLA FİYATLARI

Çalova tarla fiyatları (m²) 100 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

GÖLOBA TARLA FİYATLARI

Göloba tarla fiyatları (m²) 50 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

KOCACAMİ ARSA FİYATLARI

Kocacami tarla fiyatları (m²) 150 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

ORHANLAR TARLA FİYATLARI

Orhanlar tarla fiyatları (m²) 50 TL – 400 TL arasında değişmektedir.


Balya’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Balya’dan arsa almak ya da Balya’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Balya arsa fiyatlarını ve Balya tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!