balıkesir gönen arsa fiyatları

Gönen arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Gönen arsa fiyatlarını ve Gönen tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALIKESİR GÖNEN HAKKINDA

Gönen, Balıkesir’in bir ilçesidir. Gönen, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara Bölgesi içinde Balıkesir iline bağlı bir ilçedir. Kaplıcaları ile ünlüdür. Şehrin doğusu Manyas ilçesi, kuzeydoğusu Bandırma ilçesi, batısı Biga ve Yenice ilçeleri, kuzeyi Marmara Denizi ve Erdek Körfezi, güneyi Balya ilçesi ile çevrilidir.

Kaplıcaların çevresinde yapılan hafriyatlar sırasında ortaya çıkan mozaikler, yazılı taşlar sütun başlıkları, madeni paralar gibi tarihi eserler Gönen’in, yerleşim yeri olarak kullanılmasının Milattan Önce’sine dayandığını göstermektedir. M.S. 2. yüzyıl ait bulunan kitabelerde şehrin adı ‘Sıcak Su Şehri, Thermi’, hamamlarda ‘Granikaion Hamamları’ olarak geçmektedir.

Bu kitabelerde, sıcak suyun şehir için önemli olduğu ve şifa dağıtan suyun insanlara sunulması için yardım yapan yönetici ve kişilerin isimleri belirtilmektedir. Antik çağlardaki isimleri Asepsus ve Artemea olan ilçe; tarih boyunca çeşitli medeniyetlere de ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Gönen, oldukça zengin bir kültürel ve tarihi mirasa sahiptir.

Gönen; Marmara bölgesinin Güneyinde, Balıkesir ilinin kuzey batısında yer alan, Balıkesir iline bağlı bir ilçemizdir.

İlçe merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği 33 metre ve toplam alanı 1152 km² olup 40°06’ kuzey enlemleri ile 27° 38’ doğu boylamlarında yer almaktadır. Kaz dağlarından doğan Gönen Çayı şehrin içinden geçerek Marmara Denizi’ne dökülür.

İlçe topraklarının merkezi ve kuzey doğu bölümü ovalarla, batı ve güney doğu bölümü de tepelik ve dalgalı alanlarla kaplıdır. Orta bölümünde Gönen ovası yer alır. Güneye doğru indikçe yükseklik artar ve 500 m üzerine çıkar. Batıdaki dede tepesi 963 m ile ilçenin en en yüksek yeridir. Gönen ovası kuzeyindeki sızıdede tepesi 332 m dir.

Gönen Çayı ve onun kollarını oluşturan derelerin meydana getirdiği vadi içinde yer alan Gönen’in tarihi romalılara kadar dayanmaktadır. Gönen ilçesinin köylerinde, 1997 yılı nüfus sayımına göre 36.152 kişi yaşamaktadır. İlçede 89 köy ve 1 belde (Sarıköy) vardır. Genellikle ovalarda kurulan köyler, dağlara gidildikçe seyrekleşir.

Balıkesir’e 115 km uzaklıkta olan Gönen Çanakkale’ye 150 km, Bursa’ya ise 155 km mesafededir.

Gönen’in, Kurtuluş, Malkoç, Rüstem, Plevne, Altay, Gündoğdu, Yüzüncüyıl, Akçaali, Tırnova, Karşıyaka ve Reşadiye adıyla toplam 11 mahallesi bulunmaktadır.

Gönen ayrıca dünyaca ünlü kaplıcalarıyla da yerli ve yabancı turistlere hizmet veren önemli termal merkezidir. Pek çok hastalığa iyi gelen kaplıcalar etrafında oteller ve pansiyonlar yer almaktadır. Ayrıca ilçe merkezine 10 km uzaklıkta olan Dağ Ilıcası olarak bilinen bir başka kaplıca kaynağı daha bulunmaktadır. İlçe merkezine 27 km mesafede bulunan, Gönen’e bağlı Denizkent deniz turizmi için cazip bir merkezdir.

Gönen ünlü yazar Ömer Seyfettin’in doğum yeridir. Hikâyelerinde geçen çocukluk mekanları hâlen Gönende ziyaret edilebilecek özelliktedir.

GÖNEN EKONOMİSİ

Geçmişte ekonomisi yalnızca tarım ve kaplıca turizmine dayanan Gönen giderek bir sanayi kentine dönüşmektedir. Sanayileşmenin lokomotifi deri ve gıda sektörleridir.

Verimli topraklara sahip Gönen Ovasında tarım çağdaş tekniklerle yapılmakta, hemen her türlü sebze, hububat, bakliyat, endüstri ve yem bitkileri ile meyve yetiştirilmektedir.

Dünyaca pirinç ile de ayrıca adından sıkça söz ettiren ilçemiz bölgesinde önemli bir ekonomik güce sahiptir.

Gönen ayrıca yeraltı kaynakları açısından da zengin bir ilçedir, ilçede Sarıköy Beldesi’ne bağlı Şaroluk köyünde ve Sebepli köyünde geniş rezervli linyit kömürü bulunmaktadır.

 

GÖNEN ARSA FİYATLARI

Gönen arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 24.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÖNEN TARLA FİYATLARI

Gönen tarla fiyatları (m²) 30 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

AKÇALİ ARSA FİYATLARI

Akçali arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 5.900 TL arasında değişmektedir. Akçali tarla fiyatları (m²) 90 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

 

ALTAY ARSA FİYATLARI

Altay arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.300 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir. Altay tarla fiyatları (m²) 30 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

ATICIOBA TARLA FİYATLARI

Atıcıoba tarla fiyatları (m²) 120 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

DUMANALAN TARLA FİYATLARI

Dumanalan tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

FINDIKLI TARLA FİYATLARI

Fındıklı tarla fiyatları (m²) 900 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

GELGEÇ TARLA FİYATLARI

Gelgeç tarla fiyatları (m²) 800 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

GÜNDOĞDU ARSA FİYATLARI

Gündoğdu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.600 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir. Gündoğdu tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

HACIVELİOBA TARLA FİYATLARI

Hacıvelioba tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

HASANBEY ARSA FİYATLARI

Hasanbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir. Hasanbey tarla fiyatları (m²) 850 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

KEÇELER TARLA FİYATLARI

Keçeler tarla fiyatları (m²) 200 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

KÖRPEAĞAÇ TARLA FİYATLARI

Körpeağaç tarla fiyatları (m²) 400 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

KURTULUŞ ARSA FİYATLARI

Kurtuluş arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.500 TL – 24.000 TL arasında değişmektedir. Kurtuluş tarla fiyatları (m²) 270 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

MALKOÇ ARSA FİYATLARI

Malkoç arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 6.250 TL arasında değişmektedir. Malkoç tarla fiyatları (m²) 50 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

PAŞAÇİFTLİK TARLA FİYATLARI

Paşaçiftlik tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

 


Gönen’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gönen’den arsa almak ya da Gönen’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Gönen arsa fiyatlarını ve Gönen tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!