balıkesir ivrindi arsa fiyatları

İvrindi arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın İvrindi arsa fiyatlarını ve İvrindi tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALIKESİR İVRİNDİ HAKKINDA

İvrindi, Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Kelle peyniri ve loru ile ünlüdür.

Doğuda Savaştepe ilçesi, güneydoğuda Manisa, güneyde İzmir illeri, güneybatıda Burhaniye, batıda Havran, kuzeyde Balya ilçeleri, kuzeydoğuda da Merkez ilçe ile çevrilidir. Balıkesir`in Güneybatısında ve 37 km. mesafede olup, Balıkesir- Edremit yolu üzerinde 35 km. den sonra 2 km. içeride kalmaktadır. Kuzeyinde Balya güneyinde Manisa ve İzmir doğusunda Balıkesir Savaştepe batısında Havran ve Burhaniye ilçeleriyle çevrilidir.

İlçe arazisi Madra deresinin iki yanındaki engebeli bir alanı içine alır. Derenin meydana getirdiği ova 200, 300 metre yüksektedir. Etrafını 500-8000 metre yüksekliğinde tepeler kuşatmaktadır.

İlçe toprakları genellikle dağlıktır. Batısında Kaz Dağı güneybatısında Madra Çayı bulunmaktadır. Dağlardan kaynaklanan suları, Madra Çayı toplar. Kocaçay, Madra Dağının alçak kesimlerinde vadisi genişleyerek verimli İvrindi Ovasını meydana getirir.

İVRİNDİ EKONOMİSİ

İvrindi ekonomisi tarıma dayanır. Başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, mısır ve baklagillerdir. Ayrıca az miktarda üzüm, elma susam ve ayçiçeği yetiştirilir. Hayvancılık ekonomide önemli bir yer tutar En çok koyun ve sığır beslenir. Son yıllarda tavuk besiciliği de gelişmiştir. Arıcılık gelişmiştir. Köylerde el dokumacılığı yapılır. İlçe topraklarında bakır, taşkömürü, linyit kantimon ve kaolin yatakları bulunmaktadır.

Süt ve süt ürünlerine ağırlık verilerek sanayileşmeye gidilmelidir.

 

İVRİNDİ ARSA FİYATLARI

İvrindi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir.

 

İVRİNDİ TARLA FİYATLARI

İvrindi tarla fiyatları (m²) 100 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

BÜYÜKYENİCE AŞAĞI TARLA FİYATLARI

Büyükyenice tarla fiyatları (m²) 350 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir.

ÇUKURLAR TARLA FİYATLARI

Çukurlar tarla fiyatları (m²) 400 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

GÖKÇEYAZI ARSA FİYATLARI

Gökçeyazı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir. Gökçeyazı tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

KURTULUŞ TARLA FİYATLARI

Kurtuluş tarla fiyatları (m²) 300 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.

SOĞANBÜKÜ TARLA FİYATLARI

Soğanbükü tarla fiyatları (m²) 500 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 


İvrindi’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İvrindi’den arsa almak ya da İvrindi’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!