balıkesir marmara arsa fiyatları

Marmara arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Marmara arsa fiyatlarını ve Marmara tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALIKESİR MARMARA HAKKINDA

Marmara, Güney Marmara Adaları Balıkesir ili sınırları içerisindedir ve bu adaların en büyüğü olan Marmara, Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Türkiye’nin mevcut 4 ada ilçesinden biridir. Marmara Adası’nı ve çevresindeki küçük adaları kapsar. Mermer kelimesinin orijini buradan gelir. Mermeri ile ünlüdür. Paşalimanı adası ise Marmara’ya değil Erdek’e bağlıdır.

Marmara Adaları Marmara Denizi’nin güneybatısında ada Kapıdağ Yarımadası ile Şarköy arasında sığ bir deniz alanında yer alır. Marmara Denizi’ndeki adaların en büyüğü, ismi mermer ve Marmor‘dan gelen Marmara Adası yaklaşık 110 km²‘lik bir alana sahiptir. Adanın en yüksek yeri, Radar Tepe olarak da bilinen İlyas Tepe’dir.

Adada ilk yerleşme, antik çağda Miletoslularca olmuştur. Adada deniz kolonileri ile bağlanan yerleşim, 15.yy’dan itibaren de Türklerle devam etmektedir. Ada halkının çoğunluğu oluşturan Rumlar, yüzyıllarca Türklerle beraber yaşamışlardır. Lozan Anlaşması Mübadele maddesi hükümlerince Rumlar, Yunanistan’a gitmek zorunda kalınca adaya özellikle Karadeniz Bölgesinden gelenler ile Girit Adası’ndan mübadele ile gelenler yerleştirilmiştir.

Antik ismi Prokonnesos olan ada, Kyzikos ile birlikte Delos deniz birliğine bağlanmıştır. İlk çağlardan bu yana mermer yatakları nedeniyle ülkeyi imar etmek isteyen Roma ve Bizans İmparatorluğu’nun en ünlü komutanlarının ilgisini çekmiştir. Osmanlı döneminde de yapılan cami ve sarayların mermerleri buradan sağlanmıştır.

Çınarlı Köyü, çınarlarıyla ünlüdür. Balıkçılık da oldukça ilerlemiştir. Asmalı Köyü, adanın son İstanbul çıkış noktası olması nedeniyle yat turizmine oldukça elverişlidir. Turizmin yanında zeytincilik ve balıkçılıkla oldukça gelişmiştir.

Eski ahşap Rum evlerinin hala kullanıldığı Asmalı Köyü’nün birazı Pomak, çoğu Karadenizli olan sakinleri geçimlerini çam toplayarak ve balıkçılık yaparak sağlamaktadırlar. Topağaç Köyü, adanın tarımsal faaliyetlerine en elverişli köyü olup, adanın sebze ihtiyacının önemli bir kısmını sağlamaktadır.

Saraylar, Roma döneminden kalan mermer ocaklarıyla ünlüdür. Buradan çıkartılan mermerler dünyaca ünlüdür. Saraylar’da bir açık hava müzesi bulunmaktadır.

MARMARA EKONOMİSİ

Adanın doğal yapısını oluşturan mermer İlk Çağ’dan günümüze kadar önemli bir ihraç ürünü olmuştur. Marmara İlçesi, sofralık zeytin üretiminde büyük gelişim sağlamıştır. Balıkçılık ise temel geçim kaynağıdır.

 

MARMARA ARSA FİYATLARI

Marmara arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir.

 

MARMARA TARLA FİYATLARI

Marmara tarla fiyatları (m²) 270 TL – 7.500 TL arasında değişmektedir.

ABROZ ARSA FİYATLARI

Abroz arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.700 TL – 8.500 TL arasında değişmektedir

ASMALI TARLA FİYATLARI

Asmalı tarla fiyatları (m²) 6.500 TL – 7.500 TL arasında değişmektedir.

ÇINARLI ARSA FİYATLARI

Çınarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 3.850 TL – 7.500 TL arasında değişmektedir.

 

EKİNLİK ARSA FİYATLARI

Ekinlik arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 7.500 TL arasında değişmektedir. Ekinlik tarla fiyatları (m²) 600 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

GÜNDOĞDU ARSA FİYATLARI

Gündoğdu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

TOPAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Topağaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 3.000 TL – 4.500 TL arasında değişmektedir. Topağaç tarla fiyatları (m²) 800 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

TÜRKELİ (AVŞA) ARSA FİYATLARI

Türkeli (Avşa) arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir. Türkeli (Avşa) tarla fiyatları (m²) 270 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

YİĞİTLER ARSA FİYATLARI

Yiğitler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.300 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir. Yiğitler tarla fiyatları (m²) 1.000 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.


Marmara’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Marmara’dan arsa almak ya da Marmara’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!