balıkesir savaştepe arsa fiyatları

Savaştepe arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Savaştepe arsa fiyatlarını ve Savaştepe tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BALIKESİR SAVAŞTEPE HAKKINDA

Savaştepe, Balıkesir ilinin bir ilçesidir.

Savaştepe yörük köylerinin çok olduğu ve yörük kültürünün yoğun yaşandığı bir ilçedir. Yaklaşık 15 köyde Karakeçili yörükleri yaşar. Bunun dışında Hardal, Kılaz, Yüncü yörük aşiretlerinin kurduğu köyler vardır. İlçe merkezinin konuşma ağzı da Karakeçili Yörük ağzıdır. Kültürel anlamda tam Ege’dir. Çok özgün ağır zeybekler oynanır.

İlçenin eski adı Kilesun’dur. Kurtuluş savaşı esnasında yaşanan çarpışmalar ve ilçe halkının sağladığı katkılar nedeniyle 1934 yılında T.B.M.M.’nin kararıyla Savaştepe adını almıştır. İlçenin tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. İlk kuruluş yeri şu anki yerleşim yerini 2 km doğusunda yer alan Halkapınar mevkiidir.

Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulmuş olan Savaştepe Köy Enstitüsü ve onun devamı niteliğindeki Savaştepe Anadolu Öğretmen Lisesi ilçenin gelişimine ve tanınmasına önemli katkılar sağlamıştır. Okul Türkiye’nin önde gelen ve tanınan öğretmen okullarından biridir ve mezunları Türkiye’nin her köşesinde binlerce gencin eğitim ve öğretimini sağlamışlardır.

 

SAVAŞTEPE EKONOMİSİ

İlçemiz ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Sanayi kuruluşu olarak ilçemizde 2 adet un fabrikası ile 11 adet Mandıra mevcuttur. İlçemiz çiftçilerinin arazileri genelde dağınık ve küçük parçalı olduğu için çiftçilerimizin gelir düzeyi Türkiye ortalamasının altındadır. Yıllık 2000 dolar civarındadır.

İlçemizde küçük sanayi alanları kurulmuş olup halen faaliyet göstermekte ve gelişmeye devam etmektedir.

 

SAVAŞTEPE ARSA FİYATLARI

Savaştepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.

 

SAVAŞTEPE TARLA FİYATLARI

Savaştepe tarla fiyatları (m²) 25 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİFLİKDERE TARLA FİYATLARI

Çiftlikdere tarla fiyatları (m²) 15 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir. Cumhuriyet tarla fiyatları (m²) 70 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

DİKMELER TARLA FİYATLARI

Dikmeler tarla fiyatları (m²) 5 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

ESENKÖY TARLA FİYATLARI

Esenköy tarla fiyatları (m²) 5 TL – 10 TL arasında değişmektedir.

 

İSTİKLAL ARSA FİYATLARI

İstiklal arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 450 TL arasında değişmektedir. İstiklal tarla fiyatları (m²) 30 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

SARIBEYLER ARSA FİYATLARI

Sarıbeyler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir. Sarıbeyler tarla fiyatları (m²) 25 TL – 120 TL arasında değişmektedir.

 

SOĞUCAK TARLA FİYATLARI

Soğucak tarla fiyatları (m²) 25 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

TAVŞANCIK TARLA FİYATLARI

Tavşancık tarla fiyatları (m²) 5 TL – 15 TL arasında değişmektedir.

 


 

Savaştepe’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Savaştepe’den arsa almak ya da Savaştepe’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!