balıkesir susurluk arsa fiyatları

Susurluk arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Susurluk arsa fiyatlarını ve Susurluk tarla fiyatlarını görebilirsiniz. Bkz: Balıkesir.

BALIKESİR SUSURLUK HAKKINDA

Susurluk, Balıkesir‘in bir ilçesidir. İlçe merkezinin nüfusu 23.800’dür. Susurluk ilçesi Balıkesir iline bağlı bir ilçe olup, ilin kuzey doğusunda yer almaktadır. İlçenin doğusunda Bursa’ın Mustafakemalpaşa ilçesi, kuzeyinde yine Bursa’nın Karacabey ve Balıkesir’in Bandırma ilçeleri, batısında Manyas, güneybatısında Karesi, güney ve güney doğusunda Kepsut ilçesi yer almaktadır. Ayranı ve tostu ile bilinir. 1996’daki trafik kazası ise dünyaca tanınmasına neden olmuştur.

Doğu kesimini Çataldağ (1336 m), batı kesimlerini Sularya dağlarının uzantısı olan Keltepe (881 m) engebelendirir. Dağlık alanlar ormanlarla kaplıdır.

Susurluk ilçesi deniz seviyesinden ortalama olarak 63 m yüksekliktedir. Fazla yüksek olmayan engebeli arazilerden oluşan ilçe toprakları,ilin kuzey doğusunda yer almaktadır. İlçe merkezinin doğusundan (Simav) Susurluk Çayı geçmekte ve şehri eski Susurluk ve Karşıyaka Mahallesi olarak ikiye bölmektedir.

İlçenin güney batısından gelip şehrin içinden geçen Hatap deresi, şehrin doğusunda Susurluk Çayı’yla birleşmektedir. Şehrin doğusunda yer alan Çataldağ’dan gelen ve Susurluk Çayı’yla birleşen Çaylak Deresi ilçenin su kaynağı olmuştur. Kıyısında Çaylak Mesire Yeri vardır.

İlçenin 54 Mahallesi bulunmaktadır. 2014 yılında Balıkesir ilinin büyükşehir statüsü alması ile birlikte ilçedeki 44 köy ve 2 kasaba mahalle statüsüne dönüşmüştür. Merkez ilçede belediye vardır.

İlçede 2 adet kaplıca vardır. Biri Bandırma yolundaki Ilıcaboğazı Kaplıcaları (şehir merkezinden yaklaşık 23 km) diğeri ise Yıldız Köyü Kaplıcaları Balıkesir yolunda şehir merkezine yaklaşık 17 km mesafededir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezlerinden Festiva Outlet Park Balıkesir karayolunda Susurluk’a 10 km mesafede yer almaktadır

 

SUSURLUK EKONOMİSİ

Susurluk , ayranı ile meşhurdur. İlçe sınırlarında, Bursa-İzmir karayolunda olması sebebiyle, pek çok dinlenme tesisi bulunur. Dinlenme tesisleri ve beraberindeki fabrika satış mağazaları ilçe ekonomisine ve istihdama çok büyük katkılar sağlamaktadır.

İlçe topraklarının engebeli yapısı hayvancılıkta yol alınmasına neden olmuştur. İlçe ekonomisi büyük oranda küçük ve büyük baş hayvancılığa ve ondan elde edilenlerin işlenmesine dayanır. Yörsan Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası ile Susurluk Şeker Fabrikası ilçe merkezinde bulunur.

İlçede tarımsal ekonominin şah damarı hayvancılıktır. Tümü saf ırk olan 30.000 büyükbaş hayvan, bunun yanında 30.000 küçükbaş damızlık hayvan bulunmaktadır. Bu nedenlerle hayvancılık ve hayvan beslemeye yönelik yem bitkileri ekilişleri ilçenin en önemli ekonomik kaynağını oluşturmaktadır.

İlçede Tarım faaliyetleri, oldukça çeşitli ve yoğundur. En önemli Tarım ürünleri; Şekerpancarı, Domates, Biber, Ayçiçeği, Buğday ve diğer tarım ürünleridir. İlçe sanayiside; potansiyelimiz olan Tarım ürünlerimize dayalı olarak çalışmaktadır. İlçemizde bolca, Salça ve Konserve, hazır yemek ve dondurulmuş gıda, konsantre fabrikaları bulunmaktadır.

SUSURLUK ARSA FİYATLARI

Susurluk arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 19.000 TL arasında değişmektedir.

 

SUSURLUK TARLA FİYATLARI

Susurluk tarla fiyatları (m²) 50 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

BALIKLIDERE TARLA FİYATLARI

Balıklıdere tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

BOZEN TARLA FİYATLARI

Bozen tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

DEMİRKAPI ARSA FİYATLARI

Demirkapı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Demirkapı tarla fiyatları (m²) 50 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

DEREKÖY TARLA FİYATLARI

Dereköy tarla fiyatları (m²) 200 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 

DUMAN ARSA FİYATLARI

Duman arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 900 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. Duman tarla fiyatları (m²) 100 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

GÖBEL ARSA FİYATLARI

Göbel arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.600 TL – 2.800 TL arasında değişmektedir. Göbel tarla fiyatları (m²) 70 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

GÜNAYDIN TARLA FİYATLARI

Günaydın tarla fiyatları (m²) 60 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

GÜRECE TARLA FİYATLARI

Gürece tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

KALFAKÖY TARLA FİYATLARI

Kalfaköy tarla fiyatları (m²) 50 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

KARAPÜRÇEK TARLA FİYATLARI

Karapürcek tarla fiyatları (m²) 80 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

MURADİYE TARLA FİYATLARI

Muradiye tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

ÖMERKÖY ARSA FİYATLARI

Ömerköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir. Ömerköy tarla fiyatları (m²) 100 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

REŞADİYE TARLA FİYATLARI

Reşadiye tarla fiyatları (m²) 1.200 TL – 1.650 TL arasında değişmektedir.

SÖVE TARLA FİYATLARI

Söve tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

ÜMİTELİ TARLA FİYATLARI

Ümiteli tarla fiyatları (m²) 100 TL – 660 TL arasında değişmektedir.

YAHYAKÖY TARLA FİYATLARI

Yahyaköy tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

YENİ ARSA FİYATLARI

Yeni arsa fiyatları (imarlı m²) 1.350 TL – 19.000 TL arasında değişmektedir.

Yeni tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

YILDIZ TARLA FİYATLARI

Yıldız tarla fiyatları (m²) 50 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.


Susurluk ‘ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Susurluk ‘tan arsa almak ya da Susurluk ‘tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Susurluk arsa fiyatlarını ve Susurluk tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!