bandırma edincik arsa fiyatları

Edincik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Edincik arsa fiyatlarını ve Edincik tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BANDIRMA EDİNCİK HAKKINDA

 Edincik Balıkesir‘in Bandırma ilçesi’ne bağlı yaklaşık 6.000 nüfus barındıran ve nüfusu bütün sayımlarda (1950’lerden sonra) hemen hemen aynı çıkan bir mahalledir. Edincik, Bandırma’dan daha köklü bir yerleşim birimidir. Bandırma’ya 8 km uzaklıkta ve kentin batısında yer alır. Erdek’e 12 km, Bandırma’ya 8 km, Gönen’e 30 km uzaklıktadır.

Edincik (Aydıncık) Marmara Bölgesi’nin güneyinde, Bandırma-Gönen-Erdek karayolunun kesiştiği yerde nüfusu 5 bin dolaylarında olan Edincik, Bandırma’ya bağlı şirin bir Mahalle konumunda. Denizden yüksekliği 90 kilometre bulunan Edincik, M.Ö. 4.000 – 2.500 yıllarında kurulduğunda isminin “Adrestia “olduğu biliniyor.

14. yüzyıldan çok önceleri, yörede yaşayan Kyzikos’lara bağlı bir eyalet konumunda bulunup, bugünkü toprakları daha sonraları Bizanslılar’ın eline geçen Edincik ile ilgili olarak Evliya Çelebi’nin ünlü yapıtı Seyahatname’sinden, Türkler’in fethinden önce Rumlar’ın bu yerleşim alanına, “yüksek yer, dağ, tepe, burç, anlamına gelen “Phildar Pergas” ismini verdiğini görüyoruz.

Uzun yıllar yörede egemenlik kuran Kyzikos kenyinin yönetiminde kalan Edincik Bithynia Krallığı, M.Ö. 74 yılında Roma İmparatorluğu yönetimine geçmiştir. 5. Yüzyıldan sonra Bizans İmparatorluğu topraklarında sönük bir kent iken, 1304 yılında  Katalanlar Edincik topraklarını yağmalamışlardır.

Beylikler döneminden sonra, 14. Yüzyılın ikinci yarısına doğru Orhan Bey’in oğlu Süleyman Paşa’nın Rumeli’ye geçmesinin ardından Bizanslılardan alınan Edincik’teki ilk yerleşim bölgesi, bugünkü Çınardibi Mahallesi’dir.

Edincik’i Bizanslılar’dan alan askerlerin başında Aydın Bey’in bulunması nedeniyle kazaya “Aydıncık” ismi verilmiştir. Süleyman Bey’in komutasındaki birlikler tarafından kuşatılan kentteki, günümüzde “ Yanık Selvi” olarak bilinen yerde kalıntıları olan Bizans Sarayı 500 şehit verilerek ele geçirilmiştir.

Osmanlı Devleti’nin Rumeli topraklarını fethi için ilk hazırlıklarını, Edincik ve Kapıdağ Yarımadası’nda gerçekleştirdiği bilinmektedir. Osmanlı egemenliği boyunca Hüdavendigar Sancağı’na bağlı bir nahiye durumundaki Edincik, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Balıkesir ilinin Bandırma ilçesine bağlı bir bucak haline gelmiştir. 

Hem Akdeniz hem de Karadeniz iklimlerinin etkisi altında bulunan Edincik’in kışları ılık ve yağışları yazları ise sıcak geçer. Evliya Çelebi’nin deyişiyle insanın yüzüne “ Bad-ı Saba”  ( sabah rüzgarı ) üfleyen Edincik, çeşmeleri, kuyuları, mezarlıkları, camileri, hamamları, medreseleri, tarihi evleri, Rum ve Ermeni mimarilerini barındıran görünümüyle tam bir tarih kentidir.

EDİNCİK EKONOMİSİ

Edincik Ekonomisi tarım ( başta zeytincilik ) turizm ve ticarete dayanmaktadır.

EDİNCİK ARSA FİYATLARI

Edincik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 11.500 TL arasında değişmektedir.

 

EDİNCİK TARLA FİYATLARI  

Edincik tarla fiyatları (m²)  400 TL – 2.700 TL arasında değişmektedir.


Edincik’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Edincik’ten arsa almak ya da Edincik’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!