burhaniye pelitköy arsa fiyatları

Pelitköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Pelitköy arsa fiyatlarını ve Pelitköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BURHANİYE PELİTKÖY HAKKINDA

Pelitköy, Burhaniye‘nin en güneyinde İzmir-Çanakkale karayolunun 2 km içerisinde yer alan mahalledir. Edremit Körfezi yer alan belde, zeytin ve zeytinyağı üretimine ilave olarak yazlık tipi ikincil konutların bulunduğu sahil kesimiyle tanınır.

Pelitköy adı, meşe ağacı ve meşe palamutu anlamına gelen “pelit” kelimesinden türemiştir. Bir dönem beldenin adı “Zeytinpınar” olarak değiştirilmeye çalışılmış. Ama sonra eski isme geri dönülmüştür, günümüzde Zeytinpınar ismi beldenin sıfatı gibi olmuştur ve özellikle belediye tarafından “Zeytinpınarı Pelitköy” olarak yaşatılmaya çalışılıyor.

Pelitköy sınırları, kabaca Bağlar Burnu diye adlandırılan burnu kapsar. Belde, Madra Dağı’ nın denize uzanan eteklerindedir. Arazi oldukça engebelidir. Akarsu olarak bir tek, yazın kuruyan Tilki Dere’sinden bahsedebiliriz. Belde merkezi, denizden yaklaşık 4 km içeride tepelerin arasında bulunur.

Belde çevresinin, doğal bitki örtüsü kızılçam ve maki iken, bunlar sökülerek yerine zeytin dikilmiştir. Beldenin Çamlık mahallesinde, mahalleye adını veren yakındaki tepe ise neyse ki çamlarıyla birlikte kurtulabilmiştir. Kızılçamlara yer yer denize inen dik yamaçlarda da rastlanır.

Bağlar Burnu mevkiinde Türkiye dışına çıkarılması yasak olan ve nesli tehlike altında olan kum zambağıda bulunur. Ağustos-Eylül aylarından çiçek açmış şekilde görebilirsiniz.

Kıyı kesiminde sırayla Muratçeşme (Güzelören), Yalı, Bağlarburnu (Fatih 91), İçmeler ve Kadana (Gadana) mevkileri bulunur. En güzel kumsal Bağlar Burnundadır. Kum yapısı iridir. Kumsaldan Asyanın en batısı olan Baba Burnu, Kaz Dağı, Ayvalık Adaları ile Midilli Adası görünür.

Güneşin batışıda izlenebilinir. Ayrıca çökek mevki olarak bilinen yer de denize girmek için son derece idealdir. İçmeler mevkii ise adının deniz kıyısından çıkan küçük bir kaynaktan alır. Suyunun bağırsaklara iyi geldiği söylenir, ama artık kullanılmamaktadır.

 

PELİTKÖY EKONOMİSİ

Pelit Ekonomisi tarım, turizm ve ticarete dayanmaktadır

 

PELİTKÖY ARSA FİYATLARI

Pelitköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 4.900 TL arasında değişmektedir.

 

PELİTKÖY TARLA FİYATLARI  

Pelitköy tarla fiyatları (m²)  30 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 


 

Pelitköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Pelitköy’den arsa almak ya da Pelitköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!