burhaniye taylıeli arsa fiyatları

Taylıeli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Taylıeli arsa fiyatlarını ve Taylıeli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BURHANİYE TAYLIELİ HAKKINDA

Balıkesir ili Burhaniye ilçesine bağlı Edremit Körfezi’ni kuşbakışı gören 110 haneli tarihi bir köy Taylıeli. Selçuklu, Türk hakimiyetini kurmak için Anadolu’ya bu köyden yayılmış. Huzurlarınızda Türkiye’nin en sakin ve yavaş tatil beldesi.

İlçe merkezine 7 km, İskele Mahallesine ise 1,5 km. uzaklıkta olan Taylıeli Köyü Burhaniye açısından tarihi öneminin yanı sıra tüm körfeze hakim manzarası ve doğal köy ortamıyla da eşsiz bir dinlence yeridir. Gündüz yeşilin bin bir tonu, akşam güneş batışının muhteşemliği, gece de körfez ışıklarının denizdeki parıltıları en güzel buradan izlenebilir.

Bölgede bu şekilde kaderine terk edilmiş, resmi kayıtlara da girmemiş çok sayıda kabir olduğu anlaşılıyor. Çünkü hem Taylıeli Köyünde, hem de Çayırlı Dede türbesi için gittiğimiz Havran’a bağlı Büyükdere Köyü’nde bölge halkı tarafından hürmet edilen ve haklarında efsaneler bulunan kabirler olduğu ancak bu kabirlerden bazılarının özel mülkiyetlerin içinde (ev bahçelerinde) kaldığı ifade edildi.

TAYLIELİ EKONOMİSİ

Taylıeli Ekonomisi tarım ve turizm dayanmaktadır

TAYLIELİ ARSA FİYATLARI

Taylıeli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  8.000 TL – 21.600 TL arasında değişmektedir.

 

TAYLIELİ TARLA FİYATLARI  

Taylıeli tarla fiyatları (m²)  200 TL – 8.500 TL arasında değişmektedir.


Taylıeli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Taylıeli’den arsa almak ya da Taylıeli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!