edremit akçay arsa fiyatları

Akçay arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akçay arsa fiyatlarını ve Akçay tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

EDREMİT AKÇAY HAKKINDA

Akçay, Balıkesir‘in Edremit ilçesine bağlı bir mahalledir. Edremit merkeze 8 kilometre uzaklıktadır.

Türkiye’nin ilk turizm beldelerinden biridir. Akçay Mahallesi genellikle yazlık ve tatil bölgesi olmasından dolayı emekli olan kesimin ağırlıklı olarak ikamet ettiği bir tatil bölgesidir. Geçim kaynağı olarak balıkçılık ve turizme yönelik işletmeler hizmet vermektedir. Belde belediye teşkilatı 6360 Sayılı Kanun uyarınca 2014 yılında kapatılmıştır ve Edremit’e bağlı bir mahalle olmuştur. Mahallenin muhtarı Pınar Avcı’dır.

Kaz Dağları’nın eteklerinde kurulu olan Akçay, küçük bir turizm kasabası iken günümüzde gittikçe şehirleşmektedir. Akçay’ın uzun ve güzel kıyı kordonunda pek çok çay bahçesi, otel , pansiyon, bungalov evleri ve dükkânlar bulunur. Ayrıca bir de Kaz Dağları’nın simgesi olan Sarı Kız’ın bir heykeli bulunur. 2015 yılında Akçay Işıklar olarak bilinen Akçay’ın girişinde YASA AVM açılmıştır.

Edremit Körfezi’nin tam ortasında konumlanmıştır. Akçay, masmavi denizin, Kazdağlarının yemyeşil doğasıyla kesiştiği yerdir. Akçay, oksijen deposu temiz havası, kum plajı, zeytin ve çam ağaçları, termal kaynaklarıyla Kuzey Ege’nin incisidir. Soğuk suları ile meşhurdur. 

Kuzeyinde Kazdağı olan Akçay, Edremit Körfezi’nin ortasında, Kuzey Ege Denizi’nin kıyısında yer alıyor. 
Edremit Körfezinde kış döneminde de oldukça aktif bir hayat olan Akçay, 365 gün yaşayan bir belde. 
Yaz aylarında yazlıkçıların gelmesi ve otellerin de dolması ile nufusu kış dönemine göre %300 artmaktadır

 

AKÇAY EKONOMİSİ

Akçay Ekonomisi turizm ve tarıma dayanmaktadır.

 

AKÇAY ARSA FİYATLARI

Akçay arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

 

AKÇAY TARLA FİYATLARI  

Akçay tarla fiyatları (m²)  80 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


 

Akçay’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Akçay’dan arsa almak ya da Akçay’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!