edremit zeytinli arsa fiyatları

Zeytinli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Zeytinli arsa fiyatlarını ve Zeytinli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

EDREMİT ZEYTİNLİ HAKKINDA

Zeytinli, Edremit İlçesine bağlı bir mahalledir. Akçay ile Edremit arasındadır. 1990’lı yıllarda Akçay’ın birer tatil mahallesi olarak yurt çapında tanınmasıyla birlikte, Zeytinli de deniz turizmi açısından önem kazanmış ve giderek gelişmiştir.

Zeytinli beldesi adını yörenin en önemli ekonomik faaliyeti olan “zeytin”den alır. Asıl Zeytinli mahallesi Kazdağı eteklerindedir. Zeytinli mahallesine bağlı sahil bandı yazlık konutların yapılmasıyla oluşmuştur.

eytinli Akçay’a 15 dk. uzaklıkta olup bir dere ile birbirinden ayrılmaktadır. Plajı ve denizi temizdir. Zeytinli sahilinde az sayıda da olsa moteller bulunmakta bunlar sadece yazın hizmet vermekte ve önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Zeytinli gözde tatil merkezi Akçay’a sadece 2 kilometre uzaklıkta ve birçok cafe, restoran ve diskoya yürüyüş mesafesindedir. Eski Turban Tatil Köyü yeni (Akçay resort) ile komşudur. Sahil bölgesinde yapılan çalışmalar ve rekreasyon alanları ile (Buz pateni sahası gibi) Zeytinli’nin çehresi hızla gelişmektedir.

Beldede tanınan ve en eski tatil yerleşim bölgesi, Doktorlar sitesidir.

Plajı çok daha temiz ve sakin olduğundan Akçay’a göre tercih sebebidir. Deniz soğuk olmakla birlikte daha az taş ve denizkestanesi ihtiva etmemektedir. Zeytinli için başka önemli bir etkinlik 2004 yazında düzenlenmeye başlayan ve her yıl tekrarlanması umulan rock festivalidir (Zeytinli Rock Festivali). Bu güzide etkinlikte yerli rock grupları yer almakta ve dinleyenlere ucuz ve kaçırılmaması gereken bir eğlence sunmaktadır.

Beldeye yakın olan Kızılkeçili mahallesi güzel bir ziyaret yeridir. Bu mahallenin yakınında zeytinlikler, Değirmen piknik alanı, Pınarbaşı, Sutüven Şelalesi ve Hasanboğuldu göleti mutlaka uğranması gereken yerler olup, Sutüven çevresi Kaz Dağları Milli Parkı’na bağlı gözde bir dinlenme ve piknik yeridir.

 

ZEYTİNLİ EKONOMİSİ

Zeytinli Ekonomisi turizm ve tarım dayanmaktadır.

ZEYTİNLİ ARSA FİYATLARI

Zeytinli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 41.000 TL arasında değişmektedir.

ZEYTİNLİ TARLA FİYATLARI  

Zeytinli tarla fiyatları (m²)  400 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.


Zeytinli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Zeytinli’den arsa almak ya da Zeytinli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!