erdek ocaklar arsa fiyatları

Ocaklar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ocaklar arsa fiyatlarını ve Ocaklar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ERDEK OCAKLAR HAKKINDA

Ocaklar, Balıkesir ilinin Erdek ilçesine bağlı bir mahalledir.

Erdek’in kumsalı ve tatil mekânlarıyla ünlü mesire yeri ve beldesidir. Ocaklar Beldesi, bilinenin aksine Bandırma’ya değil, Erdek ilçesine bağlıdır. Erdek’in 5 km kuzeyinde, 2.365 nüfuslu turistik bir mahalledir. Belediye teşkilatı, 24 Nisan 1999’da kurulmuştur. “Ocaklar” adını, beldenin dağlık kısımlarında bulunan granit taş ocaklarından alır.

Belde denizi nedeniyle yaz sezonunda büyük bir hareketlilik kazanır. Sahil şeridinde lüks oteller, eğlence mekânları ve çay bahçeleri bulunur. Ulaşım, yaz sezonunda yarım saatte bir, kışın da saat başı olmak üzere, Erdek minibüsleriyle sağlanır. Ekonomi çoğunlukla; zeytincilik, balıkçılık ve turizme dayanır.

1924 ten önce Rumların yaşadığı köy, Gonia adıyla bilinir.

Ocaklar beldesi; Erdek’e 5, Bandırma’ya 27, Gönen’e 60, Susurluk’a 67 km mesafededir.

Kapıdağ Yarımadası’nın batı sahilinde yer alan Ocaklar’ın kuzeyinde 774 metre yüksekliğinde Yataktepe, doğusunda KurukayaTepe, Dikilitaş, Dumanlı Tepe, Kaletepe ve Çift çınar, güneyinde Tumba Tepe bulunur. Denize dökülen Turluk ve Kirazlı Derelerinin yaz mevsiminde suları oldukça azalır. Toplam 3 kilometrelik sahili bulunmaktadır.

Ovada zeytin ağaçları vardır: Yer yer yamaçlarda da zeytin ağacı bulunmaktadır. Diğer ağaç türleri ise; meşe, çınar, karaçam, ıhlamur, kestane, kayın, defne, dişbudak ve kavaktır.

 

OCAKLAR EKONOMİSİ

Ocaklar Ekonomisi   turizm, tarım ve ticarete dayanmaktadır.

OCAKLAR ARSA FİYATLARI

Ocaklar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.500 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir.

OCAKLAR TARLA FİYATLARI  

Ocaklar tarla fiyatları (m²)  1.400 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.


Ocaklar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ocaklar’dan arsa almak ya da Ocaklar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!