gömeç karaağaç arsa fiyatları

Karaağaç arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karaağaç arsa fiyatlarını ve Karaağaç tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

GÖMEÇ KARAAĞAÇ HAKKINDA

Karaağaç Beldesi, Balıkesir‘in Gömeç ilçesine bağlı, 2000 yılı nüfus sayım sonucuna göre 2459 nüfuslu bir mahalledir.

Karaağaç Beldesi 1992 yılında üç mahallenin birleştirilmesi ile kurulmuştur. Belde merkezi İzmir-Çanakkale Karayolu (D87) üzerinde, denizden yaklaşık 2 km içerdedir. Belde Gömeç merkez ve Burhaniye bağlı Pelitköy beldesinin arasındadır. Başlıca kıyı şekilleri Gemi Yatağı Koyu bir kısmı ve Boz Burundur. Beldenin batısında Uyuz Kaplıcası bulunmaktadır.

Bozburun, Strabon tarafından Pyrrha Burnu olarak adlandırılmıştır. Ayrıca bu burunda bir Afrodit tapınağı vardır. Kisthene antik şehri de burnun güney tarafındadır. Belde Kurtuluş Savaşı sırasında Yarbay Ali Çetinkaya tarafından karargâh olarak seçilmiştir. Belediye binasında bir kısmı Kuvvayı Milliye Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Türkiye’nin ilk tatil sitelerinden Artur Tatil Sitesi de yine bu beldede bulunmaktadır. İlçenin Karaağaç Beldesi’nde bulunan Artur – Güvercin, Martı ve Gemi Yatağı Koyları Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından “Denize Girilebilirlik Ölçütü” olan Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştir.

Bu sıralarda Gömeç’in idari yapısında değişiklik olur, 09.05.1990 tarih ve 3644 sayılı kanunla Gömeç beldesi, ilçe statüsüne kavuşur ve ardından Karaağaç köyü de belde yasfını kazanır ve Gömeç Belediyesi’nin Karaağaç mücavir alanında bulunan sahil kesimi Karaağaç Belediyesi sınırları dahilinde kalır.

Gömeç sahilleri ve koyları öylesine bakir bir güzelliğe sahiptir ki, her bir köşesi keşfedilmeyi bekliyor. Bunun yanında Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen, Gömeç ilçesine bağlı Karaağaç Mahallesi Kuyualan Mevkii’ndeki Derman Kaplıcası, cilt hastalıklarında tedavi edici özelliğiyle ilgi topluyor.

 

KARAAĞAÇ EKONOMİSİ

Karaağaç  Ekonomisi  turizm ve tarıma dayanmaktadır.

KARAAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Karaağaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 17.000 TL arasında değişmektedir.

KARAAĞAÇ TARLA FİYATLARI  

Karaağaç tarla fiyatları (m²)  200 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.


 

Karaağaç’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Karaağaç’tan arsa almak ya da Karaağaç’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!