bartın arsa fiyatları

Bartın arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Bartın arsa fiyatlarını ve Bartın tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BARTIN HAKKINDA

Bartın, Türkiye‘nin Karadeniz Bölgesi’nde Batı Karadeniz Bölümünde küçük bir ildir. 1991 yılında Zonguldak ilinden ayrılarak Türkiye’nin 74. ili olmuştur. Doğusunda Kastamonu, güneyinde Karabük, batısında Zonguldak illeri, kuzeyinde Karadeniz bulunur. Orman bakımından zengin olan ilin büyük bir kısmı Küre Dağları Millî Parkı sınırları içerisinde yer almaktadır. Bartın Çayı Türkiye’de üzerinde taşımacılık yapılan tek akarsudur.

Trafik kod numarası 74’tür.İsminin kökeni Romalılar devrinde Bartın Çayına Parthenius deniliyordu. Çayın kıyısında kurulan şehre ise Parthenia adı verildi.

Batı Karadeniz Bölgesinin, 410 53′ kuzey enlemi ile 320 45′ doğu boylamı arasında yer alır. Kuzeyini 59 km’lik sahil şeridiyle Karadeniz çevrelerken, doğuda Kastamonu, doğu ve güneyde Karabük, batıda ise Zonguldak illeriyle komşudur. Yüzölçümü 2143 km²’dir. İl merkezinin rakımı 25 m’dir.

Bartın; doğu, batı ve kuzeyden yüksekliği 2000 m.yi geçmeyen dağlarla çevrilidir. Dağlar, yüksek olmamakla birlikte oldukça dik, sahillere doğru sarp ve kayalıktır. En önemli dağları; Aladağ, Kocadağ, Karadağ, Kayaardı, Karasu ve Arıt Dağlarıdır. Kent merkezini batıdan Aladağ, kuzeyden Karasu dağları ve doğudan Arıt Dağları kuşatmaktadır. Halatçıyaması, Orduyeri, Kırtepe ve Ömertepesi kentin üzerine kurulduğu dört önemli tepedir.

Bartın 4 ilçeden oluşur,

  • Bartın(merkez)
  • Amasra
  • Kurucaşile
  • Ulus

7 Eylül 1991 tarihinde il statüsüne kavuşan Bartın’ın dört ilçesi (Merkez, AmasraUlus ve Kurucaşile), KozcağızHasankadıArıtAbdipaşa ve Kumluca beldeleriyle birlikte 260 köyü vardır.

 

BARTIN EKONOMİSİ

İlin ekonomisi tarım, sanayi ve ticarete dayalıdır. Tahıllardan en çok buğday, mısır, meyvelerden ise çilek yetiştirilir. Büyük baş hayvan yetiştiriciliği ve yumurta üretimi de önemli gelir kaynakları arasında yer alır. Gemi yapımcılığı en önemli sanayi koludur. Buna bağlı olarak ip, halat ve makara yapımı gibi sanat kolları da gelişmiştir. Kontrplak, kereste, kiremit, çimento, kağıt sanayii gibi oldukça çeşitli sanayi kolları şehirde ticaretin gelişmesini sağlamıştır.

 

BARTIN ARSA FİYATLARI

Bartın arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  30 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir.

 

BARTIN TARLA FİYATLARI

Bartın tarla fiyatları (m²) 60 TL – 230 TL arasında değişmektedir.

 

AMASRA ARSA FİYATLARI

Amasra arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir. Amasra tarla fiyatları (m²) 60 TL – 230 TL arasında değişmektedir.

 

KURUCAŞİLE ARSA FİYATLARI

Kurucaşile arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.  

 

MERKEZ ARSA FİYATLARI

Merkez arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  95 TL – 5.600 TL arasında değişmektedir. Merkez tarla fiyatları (m²) 300 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ULUS ARSA FİYATLARI

Ulus arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 30 TL – 1.380 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bartın’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bartın’dan arsa almak ya da Bartın’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!