bursa arsa fiyatları

Bursa arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Bursa arsa fiyatlarını ve Bursa tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BURSA HAKKINDA

Bursa, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2019 itibarıyla 3.056.120 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28. Türkiye’de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr’dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

Bursa’da en çok Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemine ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa’nın Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar.

Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul’dan sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye’nin en önemli birkaç sanayi kentinden biridir. Şehir İstanbul’dan sonra en büyük ikinci ihracatı gerçekleştirmektedir. Şehrin futbol takımı Bursaspor 2009-10 sezonunda Süper Lig şampiyonudur.

Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye’nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. CNN International tarafından Türkiye’nin Detroit’i yakıştırması yapılmıştır. Tofaş-Fiat, Renault, Bosch, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek otomobil ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa’da bulunmaktadır. Bursa’nın otomotiv sanayinin Türkiye’de merkezi olmasından dolayı kurulan Bursa Otomobil Müzesi yine bu şehirde bulunmaktadır.

Bursa’da şimdilik bilinen en eski arkeolojik kalıntılar Yenişehir yakınlarındaki Menteşe Höyüğü ve Orhangazi yakınlarındaki Ilıpınar’dan bilinmektedir. Bu arkeolojik buluntu yerlerinin en eski tabakaları yaklaşık 7 bin yıllıktır.

Bu tabakalardaki kültür, çanak çömleğin gelişmiş olarak ortaya çıktığı, mimarinin dörtgen planlı, bol miktarda ahşap destekli kerpiç kullanılarak inşa edilmiş yapılardan oluştuğu tabakalardır. Bursa’da David French, Mehmet Özdoğan ve Jacop Roodenberg’in arkeoloji ile ilgili çalışmaları tarih öncesiyle ilgili pek çok yeni bilgi ortaya koymuştur.

Bursa ve civarında MÖ 4000’li yıllardan itibaren çeşitli yerleşimlerin olduğu saptanmıştır; fakat yöreye ait kesin bilgiler MÖ 700’lere dayanmaktadır. Homeros, bölgeden Mysia olarak söz etmektedir. Günümüzde Bursa yöresinde Mysia yerleşmelerini anımsatan iki köy bulunmaktadır:

Misi (Gümüştepe) ve Misebolu.Ayrıca Prof .Dr. Semavi Eyice,belgesel yönetmeni Tekin Gün yaptığı yüzey çalışmaları sırasında Kentin 14 km batısında, Çayırköyü’nün 1 km güneybatısındaki “Çayırköy Höyüğü’nün” boyutları da Demirtaş Höyüğü ile aynıdır.Burada bulunan seramik parçalarında gri, kırmızı, kahverengi ve siyah renkler hakimdir. Bulunan seramik parçalarının önemli kısmı elde yapılmış, çok azı ise çarkta yapılmıştır. Höyüğün en eski buluntusu MÖ. 2700-2500 yılına erken Bronz Çağı’na işaret etmektedir.

Bursa, 1204-1261 yılları arasında İznik’e bağlıdır, genelde kale içinde kalmış, fazla büyüyememiştir.

 

BURSA EKONOMİSİ

Ekonomik açıdan Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.

2007 yılı nüfus sayımı resmî kesin sonuçlarına göre Türkiye’nin 4. büyük kentidir. Brookings Institution ve JP Morgan’ın 2014 yılı baz alınarak oluşturulan ekonomide yükselen kentler sıralamasında Bursa 300 şehir arasında İstanbul’un ardından 4. sırayı aldı. Aynı listede Türkiye’den İstanbul ve Bursa dışında İzmir 2 ve Ankara 9. sırada yer almıştır.

Bursa; otomotiv, tekstil, makine, gıda sanayi sektörlerinde söz sahibidir. Tarihte ilk havlu üretiminin Bursa’da gerçekleştiği söylenir. Hâlen de havlu üretimi ve ihracatı gerçekleştirilir. İpek üretimi ve bıçakçılık Bursa’nın eskiden dünyaca tanınmasını sağlamasına rağmen şu anda bitme noktasına gelmiştir.

1961 yılında kurulan Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgesi Bursa Organize Sanayi Bölgesi ile daha sonra oluşan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ve özellikle İzmir ve Ankara yollarının çevresi Bursa’da sanayileşmenin yoğun olduğu yerlerdir. Kaplıcaları, Uludağ’ı, İskender Kebabı,Kestane Şekeri, İnegöl Köftesi,Şeftalisi, Havlusu ile meşhurdur.

Türkiye’nin ilk zeytinyağı laboratuvarı Bursa’ya kurulmuştur.

 

BURSA ARSA FİYATLARI

Bursa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  20 TL – 46.700 TL arasında değişmektedir.

 

BURSA TARLA FİYATLARI

Bursa tarla fiyatları (m²) 10 TL – 7.300 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKORHAN ARSA FİYATLARI

Büyük Orhan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir. Büyük Orhan tarla fiyatları (m²) 10 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

GEMLİK ARSA FİYATLARI

Gemlik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir. Gemlik tarla fiyatları (m²) 25 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

 

GÜRSU ARSA FİYATLARI

Gürsu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  90 TL – 10.900 TL arasında değişmektedir. Gürsu tarla fiyatları (m²) 10 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

HARMANCIK ARSA FİYATLARI

Harmancık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 1.380 TL arasında değişmektedir. Harmancık tarla fiyatları (m²) 60 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 

İNEGÖL ARSA FİYATLARI

İnegöl arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 19.400 TL arasında değişmektedir. İnegöl tarla fiyatları (m²) 20 TL – 7.300 TL arasında değişmektedir.

 

İZNİK ARSA FİYATLARI

İznik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  20 TL – 5.600 TL arasında değişmektedir. İznik tarla fiyatları (m²) 15 TL – 3.150 TL arasında değişmektedir.

 

KARACABEY ARSA FİYATLARI

Karacabey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL – 12.900 TL arasında değişmektedir. Karacabey tarla fiyatları (m²) 20 TL – 3.250 TL arasında değişmektedir.

 

KELEŞ ARSA FİYATLARI

Keleş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 2.120 TL arasında değişmektedir. Keleş tarla fiyatları (m²) 30 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.

 

KESTEL ARSA FİYATLARI

Kestel arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  260 TL – 15.600 TL arasında değişmektedir. Kestel tarla fiyatları (m²) 30 TL – 3.700 TL arasında değişmektedir.

 

MUDANYA ARSA FİYATLARI

Mudanya arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 11.500 TL arasında değişmektedir. Mudanya tarla fiyatları (m²) 20 TL – 2.400 TL arasında değişmektedir.

 

MUSTAFA KEMAL PAŞA ARSA FİYATLARI

Mustafa Kemal Paşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 4.750 TL arasında değişmektedir. Mustafa Kemal Paşa tarla fiyatları (m²) 13 TL – 980 TL arasında değişmektedir.

 

NİLÜFER ARSA FİYATLARI

Nilüfer arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 29.250 TL arasında değişmektedir. Nilüfer tarla fiyatları (m²) 50 TL – 5.300 TL arasında değişmektedir.

 

ORHANELİ ARSA FİYATLARI

Orhaneli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Orhaneli tarla fiyatları (m²) 15 TL – 3.250 TL arasında değişmektedir.

 

ORHANGAZİ ARSA FİYATLARI

Orhangazi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 6.300 TL arasında değişmektedir. Orhangazi tarla fiyatları (m²) 30 TL – 2.410 TL arasında değişmektedir.

 

OSMANGAZİ ARSA FİYATLARI

Osmangazi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 36.000 TL arasında değişmektedir. Osmangazi tarla fiyatları (m²) 40 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir.

 

YENİŞEHİR ARSA FİYATLARI

Yenişehir arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  130 TL – 2.700 TL arasında değişmektedir. Yenişehir tarla fiyatları (m²) 20 TL – 3.200 TL arasında değişmektedir.

 

YILDIRIM ARSA FİYATLARI

Yıldırım arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 46.700 TL arasında değişmektedir. Yıldırım tarla fiyatları (m²) 20 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

 


 

Bursa’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Bursa’dan arsa almak ya da Bursa’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Bursa arsa fiyatlarını ve Bursa tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!