bursa gemlik arsa fiyatları

Gemlik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Gemlik arsa fiyatlarını ve Gemlik tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BURSA GEMLİK HAKKINDA

Gemlik, Marmara Denizi kıyısında bulunan, Bursa‘nın bir ilçesi.

Gemlik’in üç tarafı kısmen ihtiyarlamış tek ve sıradağlarla kuşatılmış olup yalnız batısı Marmara Denizi’ne doğru açıktır. İznik Gölü’nden gelen Karsak Deresi Gemlik’i ikiye bölmüştür. Kuzeyden Samanlı Dağları’yla güneyden Katırlı Dağları’nın batıya doğru uzantıları Gemlik Körfezi’ni kapalı bir havza haline sokmuştur. Samanlı Dağları’ndan ayrılan bazı kollar kıyıya dik bir şekilde inerek sivri burunlar oluşturmuştur. Şehrin nüfusu 2019 sayımına göre 112.390 kişidir.

Bursa’nın limanı olan Gemlik aynı zamanda Bursa’nın merkez ilçelerinden biridir.

Gemlik Bursa şehir merkezinin 32 km kuzeyinde, Marmara Denizi’nin en sakin ve adını verdiği körfezi kıyısında kurulmuştur. 29-13 derece Doğu meridyeni ile 40-12 derece Kuzey enlemi üzerinde bulunmaktadır. İlçe yüzölçümü 413 km² olup, kuzeyde Yalova’nın Armutlu ve Çınarcık, doğuda Orhangazi, güneydoğuda Yenişehir, güneyde Kestel, Gürsu ve Osmangazi ve batıda Mudanya’yla çevrilidir.

Gemlik Körfezi’ni çevreleyen dağların körfeze dönük yamaçları ilçenin arazisini oluşturmaktadır. Dağlarla kıyı arasında sıkışmış bulunan çok sayıda ova bulunmaktadır. Bunların en büyükleri Engürücük ve Gemlik ovalarıdır. İlçe merkezi Gemlik ovasının batı ucunda kurulmuştur. İlçenin en yüksek noktası, Katırlı dağları üzerindeki Üçkaya Tepesidir.

Gemlik, akarsu ve göller açısından zengin bir yer değildir. Karsak Çayı olarak tanınan Sazlık Deresi, ilçenin en fazla su taşıyan akarsuyudur. Uzunluk yönünden ilçenin en büyük akarsuyu olan Kocadere Katırlı Dağlarından doğar ve Engürücük ovasını suladıktan sonra körfeze dökülür.

Bölgede Akdeniz ikliminin Marmara Bölgesi tipi görülür. Kışları eskiden çok kar yağdığı halde zamanımızda çok az kar yağmaktadır.

İlçe merkezine bağlı; 35 mahalleden oluşmaktadır. Yalova’ya bağlandığı 1995’e kadar buraya bağlı bucak merkezi belde olan Armutlu ile Fıstıklı, Kapaklı, Mecidiye, Selimiye ve Hayriye köyleri Gemlik ilçesine bağlıydı.

Gemlik, turizm bakımından I. derecede turistik hüviyete sahip bir ilçedir. Kurşunlu, Küçük Kumla, Büyük Kumla, Karacaali köylerindeki dinlenme evlerinde, turistik otel, motel, kamp ve pansiyonlarda turistler konaklamaktadır. Umurbey kasabasındaki Celal Bayar Vakfına ait Kütüphane ve Müze, ayrıca Celal Bayar’ın anıt mezarı da hayli ilgi çekmektedir.

Kiliseden çevrilme Balıkpazarı Camii, Çarşı Ali Paşa Camii Gemlik’teki tarihi yapılardandır.

 

GEMLİK EKONOMİSİ

İlçe merkezinde oturan nüfusun %80’i ticaretle uğraşır. Tuzlu zeytin, yağ, sabun ticareti ve sanayi tesisleri başta gelmektedir.

Gemlik’te tarım, oldukça gelişmiştir. En çok zeytin üretimi yapılır. Türkiye’nin en lezzetli sofralık zeytinlerinin yetiştiği yerlerdendir. Üstün kaliteli elma, armut ve şeftali üretimi de yapılmaktadır.

 

GEMLİK ARSA FİYATLARI

Gemlik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir.

 

GEMLİK TARLA FİYATLARI

Gemlik tarla fiyatları (m²) 25 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

 

ADLİYE TARLA FİYATLARI

Adliye tarla fiyatları (m²) 30 TL – 330 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKKUMLA TARLA FİYATLARI

Büyükkumla tarla fiyatları (m²) 90 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

 

CİHATLI TARLA FİYATLARI

Cihatlı tarla fiyatları (m²) 40 TL – 3.550 TL arasında değişmektedir.

 

ENGÜRÜCÜK ARSA FİYATLARI

Engürücük arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 2.750 TL arasında değişmektedir. Engürücük tarla fiyatları (m²) 180 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

FINDICAK TARLA FİYATLARI

Fındıcak tarla fiyatları (m²) 40 TL – 230 TL arasında değişmektedir.

 

GENÇALİ ARSA FİYATLARI

Gençali arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir Gençali tarla fiyatları (m²)  240 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

GÜVENLİ ARSA FİYATLARI

Güvenli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 850 TL arasında değişmektedir. Güvenli tarla fiyatları (m²) 90 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

HAMİDİYE ARSA FİYATLARI

Hamidiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir. Hamidiye tarla fiyatları (m²) 40 TL – 330 TL arasında değişmektedir.

 

HAYDARİYE ARSA FİYATLARI

Haydariye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir. Haydariye tarla fiyatları (m²) 100 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

HİSAR ARSA FİYATLARI

Hisar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 4.500 TL arasında değişmektedir. Hisar tarla fiyatları (m²) 700 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

KARACAALİ ARSA FİYATLARI

Karacaali arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir. Karacaali tarla fiyatları (m²) 160 TL – 280 TL arasında değişmektedir.

 

KATIRLI TARLA FİYATLARI

Katırlı tarla fiyatları (m²) 70 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

KURŞUNLU ARSA FİYATLARI

Kurşunlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Kurşunlu tarla fiyatları (m²) 60 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

KURTUL ARSA FİYATLARI

Kurtul arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir. Kurtul tarla fiyatları (m²) 30 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

KÜÇÜKKUMLA ARSA FİYATLARI

Küçükkumla arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  80 TL – 1.750 TL arasında değişmektedir. Küçükkumla tarla fiyatları (m²) 70 TL – 790 TL arasında değişmektedir.

 

MURATOBA TARLA FİYATLARI

Muratoba tarla fiyatları (m²) 50 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

NARLI TARLA FİYATLARI

Narlı tarla fiyatları (m²) 165 TL – 2.050 TL arasında değişmektedir.

 

ORHANİYE ARSA FİYATLARI

Orhanıye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  560 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

OSMANİYE ARSA FİYATLARI

Osmaniye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.700 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir.

 

ŞAHİNYURDU TARLA FİYATLARI

Şahinyurdu tarla fiyatları (m²) 30 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

UMURBEY ARSA FİYATLARI

Umurbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 5.800 TL arasında değişmektedir. Umurbey tarla fiyatları (m²) 25 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

YENİ ARSA FİYATLARI

Yeniarsa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir. Yeniarsa tarla fiyatları (m²) 70 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Gemlik’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gemlik’ten arsa almak ya da Gemlik’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Gemlik arsa fiyatlarını ve Gemlik tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!