bursa nilüfer arsa fiyatları

Nilüfer arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Nilüfer arsa fiyatlarını ve Nilüfer tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BURSA NİLÜFER HAKKINDA

Nilüfer, Bursa’nın, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Gemlik, Kestel, Gürsu ile beraber merkez ilçelerinden biridir. Bursa’nın konut ihtiyacını karşılayabilecek toplu konut alanlarıyla yakın zamanda büyük bir gelişme göstermiştir.

Nilüfer ilçesinin adı, Orhan Gazi’nin eşi “Nilüfer Hatun”dan gelmektedir. Haziran 2016’da Avrupa’da bulunan yaklaşık 27.000 belediye arasından 12 belediyeye Avrupa Konseyi tarafından verilen ‘Avrupa Diploması’nı almıştır.
Doğusu Osmangazi, batısı Karacabey ve kısmen Mustafakemalpaşa, kuzeyi Mudanya, güneyi Orhaneli ilçesi ile çevrili olup toplam yüzölçümü 423.181 dönümdür.

 

50 bin 756 hektarlık ilçe sınırları içerisinde; Ahmet Yesevi, Akçalar Kurtuluş, Akçalar Zafer, Alaattinbey, Altınşehir, Ataevler, Balat, Barış, Beşevler, Büyükbalıklı, Cumhuriyet, Çalı, Çamlıca, Demirci, Ertuğrul, Esentepe, Fethiye, Gökçe, Gölyazı Merkez, Gölyazı Bayır, Görükle Dumlupınar, Görükle Kurtuluş, Görükle Sakarya, Görükle Zafer, Gümüştepe, Hasanağa, Işıktepe, İhsaniye, İrfaniye, Karaman, Kayapa Çamlık, Kayapa İstiklal, Kayapa Zafer, Kızılcıklı, Konak, Kültür, Minareliçavuş, Odunluk, Özlüce, Üçevler, Ürünlü, Yüzüncüyıl’dan oluşan toplam 42 mahallesi, Atlas, Ayva, Badırga, Başköy, Çatalağıl, Çaylı, Dağyenice, Doğanköy, Fadıllı, Güngören, İnegazi, Kadriye, Karacaoba, Konaklı, Korubaşı, Kuruçeşme, Maksempınar, Tahtalı, Unçukuru, Üçpınar, Yaylacık, Yolçatı’dan oluşan 22 köyü mevcuttur.

 

Nilüfer, ilçe merkezi hızlı bir kentsel gelişme gösterirken, yeşil dokunun korunup, zenginleştirilmesi için de özel çabalar sarf edilmektedir. Yemyeşil piknik alanlarıyla, hafta sonunu doğa ile baş başa geçirmek isteyenler için de cazip alternatifler sunuyor. Misi piknik alanı, Balat piknik alanı ve Atatürk Kent Ormanı alanı, piknik yaparak yorgunluk atmak isteyenler için kentin en güzel seçeneklerini oluşturuyor.

 

İlçeye bağlı 42 mahalle, 22 köy muhtarlığı olarak 64 idari birim bulunmaktadır.

Büyükşehir statüsüne 1987 yılında kavuşan Bursa’da, o tarihte Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım olmak üzere üç merkez ilçe kurulur.

Kentin batısında bulunan Nilüfer, o yıllarda Bursa’nın konut ihtiyacına karşılık vermeye hazırlanan bir toplu konut bölgesi olarak dikkat çekmektedir. Batıya doğru büyüme eğilimi gösteren Bursa’ya kucak açmış bir yerleşim yeri olan ve bu nedenle de “geleceğin Bursa’sı” olarak anılan Nilüfer ilçesi işte böyle doğar.

Nilüfer ilçesi adını içinden geçen Nilüfer Çayı’ndan, Nilüfer Çayı da adını Orhan Gazi’nin eşi Nilüfer Hatun’dan almıştır.

 

Yeni yapılanan bir bölge olmanın da avantajıyla, kent planlamasından, çevresel şartlara kadar her konuda çağdaş standartlara sahip olan Nilüfer, bu yönüyle kısa sürede Bursa’nın cazibe merkezi olmuş bir ilçedir. Bu nedenle de Bursa’da nüfus artış hızı en fazla olan yerleşim yeridir.

Kimi araştırmacılara göre Bursa bölgesindeki ilk yerleşime ev sahipliği yapan Nilüfer ilçesi,

gerek Osmanlı ve Bizans, gerekse tarihin daha önceki dönemlerinin izlerini taşır.

 

Nilüfer’de; Alaaddinbey Mahallesi’nde bulunan Tepecik Höyüğü, Gölyazı, Tahtalı Köyü, Akçalar beldesinin Aktopraklık Höyüğü ve Gölyazı adalar bölgesi, arkeolojik sit kapsamına alınmış bölgelerdir. Bu bölgelerde tarihin çeşitli dönemlerine ait kilise, cami, hamam, çeşme, manastır-kale kalıntıları gibi yapılar ile tescilli anıt ağaçlar ve hatta tarih öncesine ait buluntular yer almaktadır.

 

NİLÜFER EKONOMİSİ

Nilüfer İlçesi son yıllarda yoğun bir sanayileşmeye sahne oldu. Bursa nüfusunun önemli bölümüne istihdam olanağı sağlayan Bursa Organize Sanayi Bölgesi ilçe sınırları içindedir. Bursa’nın en büyük sanayi kuruluşları olan Oyak Renault, Bosch, Sifaş, Bisaş, Filament, Besaş, Coşkunöz, Polylen, SKT, Gemsat gibi önemli sanayi kuruluşların fabrikaları bu bölgededir.

Bursa-Mudanya yoluyla, Bursa-İzmir yolunun arasında çok geniş bir alana yayılan Bursa Organize Sanayi Bölgesi ayrıca Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi, Beşevler Sanayi Sitesi ve bu bölgelerin dışında Çalı, Kayapa,Hasanağa, Akçalar ve Görükle sınırları içindeki sanayi bölgeleri ile birçok büyük iş merkezini bünyesinde barındıran Nilüfer, bu özelliği ile Bursa nüfusunun % 80’ine istihdam olanağı yaratan ve ülke ekonomisine önemli oranda gelir sağlayan bir sanayi ilçesidir

Hızlı kentsel geliştirme göstermesi ve büyük bir sanayi bölgesi olmasına rağmen ilçede tarım üretimi devam etmektedir. Ekili alanların bir bölümünde buğday, arpa, yulaf, fasulye, bakla yetiştirilir.

Bunların dışında biber, patlıcan, domates, soğan gibi sebzeler yetiştirilir. Endüstri bitkilerinden şeker pancarı, susam, ayçiçeği yetiştirilir. Meyve üretimi de yaygındır. En çok şeftali, dut, ceviz, elma, erik, üzüm, kiraz, armut gibi meyveler yetiştirilir.

İlçede küçükbaş hayvan üretimi gelişmiştir. Arcılık, tavukçu­luk, ipekböcekçiliği önemli gelir kaynakları arasındadır. Büyük­baş hayvan üretimi de son yıllarda artmıştır.

 

NİLÜFER ARSA FİYATLARI

Nilüfer arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 29.250 TL arasında değişmektedir.

 

NİLÜFER TARLA FİYATLARI

Nilüfer tarla fiyatları (m²) 50 TL – 5.300 TL arasında değişmektedir.

 

AKÇALAR ARSA FİYATLARI

Akçalar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.150 TL – 13.000 TL arasında değişmektedir. Akçalar tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

ALAATTİNBEY ARSA FİYATLARI

Alaattinbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  15.000 TL – 19.700 TL arasında değişmektedir. Alaattinbey tarla fiyatları (m²) 1.000 TL – 5.300 TL arasında değişmektedir.

 

ATLAS ARSA FİYATLARI

Atlas arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir. Atlas tarla fiyatları (m²) 80 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 

AYVA TARLA FİYATLARI

Ayva tarla fiyatları (m²) 120 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

BADIRGA ARSA FİYATLARI

Badırga arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 4.500 TL arasında değişmektedir. Badırga tarla fiyatları (m²) 290 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

BALAT ARSA FİYATLARI

Balat arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  5.450 TL – 9.550 TL arasında değişmektedir.

 

BAŞKÖY ARSA FİYATLARI

Başköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 700 TL arasında değişmektedir. Başköy tarla fiyatları (m²) 350 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

BEŞEVLER ARSA FİYATLARI

Beşevler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 29.000 TL arasında değişmektedir. Beşevler tarla fiyatları (m²) 150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

ÇALI ARSA FİYATLARI

Çalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 22.000 TL arasında değişmektedir. Çalı tarla fiyatları (m²) 150 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

ÇATALAĞIL ARSA FİYATLARI

Çatalağıl arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir. Çatalağıl tarla fiyatları (m²) 200 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAYLI TARLA FİYATLARI

Çaylı tarla fiyatları (m²) 190 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.

 

DAĞYENİCE ARSA FİYATLARI

Dağyenice arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Dağyenice tarla fiyatları (m²) 200 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

DEMİRCİ ARSA FİYATLARI

Demirci arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.800 TL – 20.000 TL arasında değişmektedir. Demirci tarla fiyatları (m²) 500 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞANKÖY ARSA FİYATLARI

Doğanköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.600 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir. Doğanköy tarla fiyatları (m²) 600 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

ERTUĞRUL ARSA FİYATLARI

Ertuğrul arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 22.700 TL arasında değişmektedir. Ertuğrul tarla fiyatları (m²) 650 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

 

FADILLI ARSA FİYATLARI

Fadıllı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir. Fadıllı tarla fiyatları (m²) 190 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

FETHİYE ARSA FİYATLARI

Fethiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 15.600 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇEKÖY ARSA FİYATLARI

Gökçeköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Gökçeköy tarla fiyatları (m²) 280 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÖLYAZI TARLA FİYATLARI

Gölyazı tarla fiyatları (m²) 2.000 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 

GÖRÜKLE ARSA FİYATLARI

Görükle arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 13.900 TL arasında değişmektedir Görükle tarla fiyatları (m²)  90 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

GÜMÜŞTEPE ARSA FİYATLARI

Gümüştepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.600 TL – 13.550 TL arasında değişmektedir. Gümüştepe tarla fiyatları (m²) 1.000 TL – 2.600 TL arasında değişmektedir.

 

GÜNGÖREN ARSA FİYATLARI

Güngören arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Güngören tarla fiyatları (m²) 60 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

HASANAĞA ARSA FİYATLARI

Hasanağa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 7.200 TL arasında değişmektedir. Hasanağa tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

İNEGAZİ TARLA FİYATLARI

İnegazi tarla fiyatları (m²) 190 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

 

İRFANİYE ARSA FİYATLARI

İrfaniye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir. İrfaniye tarla fiyatları (m²) 270 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

KADRİYE TARLA FİYATLARI

Kadriye tarla fiyatları (m²) 80 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

KARACAOBA ARSA FİYATLARI

Karacaoba arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir. Karacaoba tarla fiyatları (m²) 60 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

KAYAPA ARSA FİYATLARI

Kayapa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.700 TL – 6.900 TL arasında değişmektedir. Kayapa tarla fiyatları (m²) 1.200 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

KONAKLI TARLA FİYATLARI

Konaklı tarla fiyatları (m²) 190 TL – 880 TL arasında değişmektedir.

 

KORUBAŞI TARLA FİYATLARI

Korubaşı tarla fiyatları (m²) 60 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

MAKŞEMPINAR ARSA FİYATLARI

Makşempınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir. Makşempınar tarla fiyatları (m²) 50 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

MİNARELİ CAVUŞ ARSA FİYATLARI

Minareli çavuş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.630 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir.

 

ODUNLUK ARSA FİYATLARI

Odunluk arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.450 TL – 29.250 TL arasında değişmektedir.

 

ÖZLÜCE ARSA FİYATLARI

Özlüce arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 12.500 TL arasında değişmektedir. Özlüce tarla fiyatları (m²) 800 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir.

 

TAHTALI ARSA FİYATLARI

Tahtalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL – 4.200 TL arasında değişmektedir. Tahtalı tarla fiyatları (m²) 250 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

UNÇUKURU ARSA FİYATLARI

Unçukuru arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Unçukuru tarla fiyatları (m²) 80 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

ÜRÜNLÜ ARSA FİYATLARI

Ürünlü arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL – 5.050 TL arasında değişmektedir. Ürünlü tarla fiyatları (m²) 700 TL – 1.750 TL arasında değişmektedir.

 

YAYLACIK ARSA FİYATLARI

Yaylacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  850 TL – 11.000 TL arasında değişmektedir. Yaylacık tarla fiyatları (m²) 400 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

YOLÇATI ARSA FİYATLARI

Yolçatı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 3.900 TL arasında değişmektedir. Yolçatı tarla fiyatları (m²) 330 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 


 

 Nilüfer’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Nilüfer’den arsa almak ya da Nilüfer’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Nilüfer arsa fiyatlarını ve Nilüfer tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!