gemlik umurbey arsa fiyatları

Umurbey arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Umurbey arsa fiyatlarını ve Umurbey tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

GEMLİK UMURBEY HAKKINDA

Umurbey, Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı bir mahalledir. İlçenin hemen güneyinde, Gemlik’e 3 km uzaklıktadır

Celal Bayar, 1883’te Umurbey’de doğmuştur. Celal Bayar, 1967’de Umurbey’de bir vakıf kurarak bir müze ve bir kütüphane inşa etmiştir. Müze ve kütüphanede Bursa ve Ege Bölgesi’nde kendisinin de öncülük ettiği Kuvâ-yi Milliye Hareketi’nin ve Türk Kurtuluş Savaşı’nın anlatılmasını istemiştir.

Vakıf ayrıca bir sinema ve sergi salonu inşa etmiştir. Sinema salonu halen tiyatro gösterileri için kullanılmaktadır. Vasiyeti üzerine Celal Bayar, müzenin bahçesine defnedilmiştir. Naaşı daha sonra devlet tarafından 1990 yılında yaptırılan Anıt mezar’a nakledilmiştir.

Celal Bayar Anıt Mezarı ve etrafındaki geniş bir park, Celal Bayar Vakıf Müzesi, Kütüphanesi, Bayar anıt-heykeli Umurbey’in Meydanı’nda yer alır. Meydanın yukarısında Celal Bayar’ın 1883 yılında doğduğu 19. yüzyıl müzeevi görülebilir.

Gemlik kuşatmasında deniz cephesi komutanı Aykut Alp’in oğlu, Kara Ali Paşa Mezarı vasiyeti üzerine denizi gören bir yer olan Umurbey’de gömülmüştür.

Gemlik ve Bursa’nın en zengin köylerinden biridir.

Umur Bey’de sayıları 53 olarak tespit edilmiş olan ahşap evler, 4 adet anıt ağaç, Umurbey Camii, Aytepe Mesire Yeri, Beyler Mezarlığı’nda bulunan Osmanlı mezar taşları ve Kara Ali Paşa Mezarı görmeniz gerekenler yerler arasındadır.

 

UMURBEY EKONOMİSİ

Tarıma dayalı bir ekonomik yapıya sahip olan Umurbey’de tıpkı Gemlik gibi zeytincilik göze çarpıyor.

 

UMURBEY ARSA FİYATLARI

Umurbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 5.800 TL arasında değişmektedir.

 

UMURBEY TARLA FİYATLARI  

Umurbey tarla fiyatları (m²)  25 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Umurbey’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Umurbey’den arsa almak ya da Umurbey’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!