inegöl cerrah arsa fiyatları

Cerrah arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Cerrah arsa fiyatlarını ve Cerrah tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İNEGÖL CERRAH HAKKINDA

Cerrah Kasabası, Bursa’nın İnegöl ilçesi sınırları içinde yer alan bir mahalledir. İnegöl Kentine 5, Bursa’ya ise yaklaşık 35 Km uzaklıkta bulunur.

Köyün eski adı Atoğlanıdır. 1487 yılında bu adla anılan köyün, 1573 yılında Cerrah olarak değişti­rildiği görülür. Bursa Kadı Sicilleri’ndeki kayıtlarda da adına rastladığımız köy, Medine vakıfları köyü imiş. XVI. yüzyıl belgelerine göre köylüler hassa pirinç ve meyveci imiş. Saraya pirinç ve meyve üretirlermiş. 1893 yılında 1.478 kişi yaşayan köy, 1908 Yıllığı’na göre Yenice bucağına bağlı 276 haneli bir köy idi.

XIX. yüzyılda köyde tümüyle Ermenilerin yaşadığı görülür. Cumhuriyet öncesi en büyük Ermeni köyüdür. Birçok ipek fabrikası bulunan köy, bu tarihte çok zengin bir yerleşim yeri idi. 1915 yılında Ermeniler köyden sürülünce bir süre, çevre köylerden gelen göçmenler iskân olmuştur.

Kurtuluş Savaşı sonrasında ise Mübadele göçmenleri olarak Yunanistan sınırındaki Peştere kazasının Dorkuva köyünden gelen Pomak göçmenleri ile Arnavut, Boşnak ve 93 göçmenleri yerleştirilmiştir. Kurtuluş Savaşı sırasında köy, büyük ölçüde yandığı için Ermeni eserlerinden ne kilise, ne hamam ve ne de fabrikalardan bir eser kalmamıştır. 1991 yılında belediyelik olan beldenin nü­fusu 1927 yılında 957, 1990 yılında 2.603, 1997 yılında 2.700’dür. Köyde bulunan tarih­sel hamam bugün yoktur.

 1989 yılında Belde haline gelmiştir. Genelde Hafta sonları İnegöl ve Bursa ağırlıkta olmak üzere çevre belde ve köylerden gelen misafirlerin piknik yaptığı bir mesire yeri olan Cerrah Deresi ve Doğal Parkı ile tanınan bir mahalledir. Cerrah Beldesinin nüfusu yaklaşık 3800 kişi civarındadır.

İnegöl’e yakınlığından dolayı Gelişmekte olan bir yerleşim merkezi haline gelmiştir.Yenice köy beldesine yaklaşık 10 dakikalık uzaklıkta bulunduğundan gelişimi daha da artmıştır. Yeşil Doğası, doğal güzellikleri ve Cerrah Deresi ile önemli bir mesire yeri olma özelliğini sürdürmektedir. Beldenin Belediye Başkanlığı Görevini İsmail Kahraman Yapmaktadır.

 

CERRAH EKONOMİSİ

Beldenin en önemli geçim kaynağı meyve fidan ve çöğürü üretimidir. Beldede Türkiye’nin çöğür anacı ihtiyacının % 90’nı karşılanır. Bu çöğür anacı ve fidanların üretimi S.S. Cerrah Beldesi Tarimsal Kalkinma Kooperatifi tarafından ilgili mevzuatlara uygun olarak gerekli karantina etmenlerine uygun şekilde sertifikalı olarak yapılmaktadır. S.S. Cerrah Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yıllık ortalama 18 milyon adet çöğür anacı, 300.000 adet meyve fidanı üretimi yapmaktadır. . Birçok ipek fabrikası bulunan köy, bu tarihte çok zengin bir yerleşim yeridir.

 

CERRAH ARSA FİYATLARI

Cerrah arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 

CERRAH TARLA FİYATLARI  

Cerrah tarla fiyatları (m²)  110 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 


 

Cerrah’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Cerrah’dan arsa almak ya da Cerrah’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!