inegöl şehitler arsa fiyatları

Şehitler arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Şehitler arsa fiyatlarını ve Şehitler tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İNEGÖL ŞEHİTLER HAKKINDA

Şehitler, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı bir mahalledir.

Eski adları Doma Köy ve Bekceviz olan mahallenin adı 1970’ten sonra Türk Kurtuluş Savaşı sırasında çok fazla şehit vermesinden dolayı Şehitler Köyü olarak değiştirilmiştir. Mahallenin soy ağacı en eski Türklerin yaşadığı Orta Asya’ya kadar uzanmaktadır.

Mahallenin kurucusu olduğuna inanılan Hasan Dede, Hacı Murad-ı Veli’nin evlatlarından olup soyu Ahmet Yesevi’ye dayanmaktadır. Mahallede 5 aile dede soyundan gelmektedir. Diğerleri taliptir. Mahallenin tümü Türk ve Alevi olup bu özelliği ile orijinalliğini korumaktadır.

Bursa il merkezine 34 km, İnegöl ilçesine 11 km uzaklıktadır.

Bursa şehrinin en eski yerleşimlerinden olan köy aynı zamanda Atatürkçü modern insanıyla ön plana çıkmaktadır.

Bursa ili İnegöl ilçesi (Merkez beldesine)bağlı Şehitler mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği Büyükşehir ilçe’dir.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, adını Kurtuluş Savaşı’nda yetişkin erkek nüfusunun tamamını şehit vermesinden alan Şehitler Köyü’nün sakinleri, 98 yıl önce canlarını feda ederek kendilerine bu toprakları emanet eden atalarını gururla anıyor.

 

ŞEHİTLER EKONOMİSİ

Şehitler ekonomisi tarım ve ticarete dayalıdır.

 

ŞEHİTLER ARSA FİYATLARI

Şehitler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  450 TL – 6.550 TL arasında değişmektedir.

 

ŞEHİTLER TARLA FİYATLARI  

Şehitler tarla fiyatları (m²)  80 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 


 

Şehitler’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Şehitler’den arsa almak ya da Şehitler’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!