karacabey harmanlı arsa fiyatları

Harmanlı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Harmanlı arsa fiyatlarını ve Harmanlı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KARACABEY HARMANLI HAKKINDA

Harmanlı (Kirmikir) Karacabey ilçesine bağlı bir köy.

İlçenin kuzeydoğusunda, Bursa il merkezine 60 km, Karacabey ilçesine 7 km uzaklıktadır. Köyün eski adı Kirmikirdir. Köyde antik dönemden kalıntılar vardır. Bizans döneminde köyün bulunduğu yerde Dlimitziri adlı bir yerleşim bulunduğu sanılmaktadır.

Sanırım Kirmikir adı da buradan gelmiştir. 1530 tarihli tahrir defterinde Pirimkir olarak yazıldığı görülmüştür. Bu tarihte 108 hane Hıristiyan’ın yaşadığı köyün, iri bir kasaba olduğu görülüyor. Köydeki Hıristiyanların görevinin, sultanların koyunlarına bakmak olduğu ve köyde 2.520 koyun kayıtlı bulunduğu anlaşılmaktadır.

Zamanla ufalan köy, 1880’li yıllarda 75 hane göçmen tarafından yeniden kurulmuştur. Daha sonra da 1897 yılından sonra Yunanistan’ın Mora Yenişehir’inden gelen göçmenler yerleşmiştir. 1895 ve 1908 Yıllığı’na göre 277 hane bulunan köyde, 1997 yılında 1.023 kişi yaşamaktaydı.

Cumhuriyet öncesinde Türk ve Rumların birlikte yaşadığı bir köy idi. Köyde Aziz Theodoros adını taşıyan bir kilise bulunmaktadır. Kilise 1903 yılında yapılmış. Bugün harap durumdadır. Kurtuluş Savaşı sonrasında köyü terk eden Rumların yerine, Yunanistan’ın Langaza ve Drama kazalarından 60 hane göçmen yerleştirilmiştir. Köyde, Pomak ve Çerkes göçmenler de yaşamaktadır.

 

HARMANLI EKONOMİSİ

Harmanlı ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.

 

HARMANLI ARSA FİYATLARI

Harmanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

HARMANLI TARLA FİYATLARI  

Harmanlı tarla fiyatları (m²)  200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Harmanlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Harmanlı’dan arsa almak ya da Harmanlı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!