mudanya esence arsa fiyatları

Esence arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Esence arsa fiyatlarını ve Esence tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MUDANYA ESENCE HAKKINDA

Esence, eski ismi Eşkel, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir köy.

Daskyleion, “Esence” köyünün tarihi yazılı kaynaklarda 1570 yılına dek uzanmaktadır. Kanuni Sultan Süleyman’ın tutturduğu tapu tahrir defterlerinde Eşkel’in Kite’ye bağlı bir imâret olduğu belirtilmektedir.

Bahsedilen durumun Yıldırım Bayezid döneminde olduğu yazmaktadır ve böylece bu köyün tarihi 16. asra dayanmaktadır. Köyün eski bir Rum köyü olduğudur. Köyün eski yerinde Eşkel-i Küçük, Rumlar’la çıkan anlaşmazlık ve cinâyet sonucu Rumlar Yalıçiftlik köyüne, Manavlar ise köyün şu anki yerine gelmişlerdir.

Köyde Anadolu Manav adetleri hakimdir.

Spor: Köyde spor etkinlikleri de mevcuttur. 2002 yılında kurulan Esence Spor Kulübü futbol etkinliklerinde başat rolünü üstlenmektedir. Köyler arası maçlarda birincilik ipini elinden bırakmayan kulüp yakın bir zamana kadar kendine ait kulüp lokaline ve futbol sahasına sahipken günümüzde kulüp etkinlikleri bitme noktasına gelmiştir.

Eski şaşaalı günler geride kalmıştır. Kulüp lokali günümüzde Kooperatife aitken Esence Stadyumu da atıl vaziyettedir. Sahip çıkılması gereken yeşil beyazlı kulüp eski günlerine dönmenin özlemi içerisindedir.

Futbol ihtiyaçlarını sahil kesiminde yapılan plaj futbolu maçlarıyla karşılayan köy gençliği şampiyonluğu hiç elden bırakmamıştır. Kırmızı Şeytanlar adını kullanan gençler kulübün eski günlerini anımsatmaktadırlar.

Köyde diğer gelişmiş spor etkinliği de bilardodur. Sahip olunan bilardo masaları hiç boş kalmamıştır ve spor köyde büyük bir ilerleme kaydetmiştir.

Bursa iline 54 km, Mudanya ilçesine 20 km uzaklıktadır.

 

ESENCE EKONOMİSİ

Esence ekonomisi tarım dayalıdır.

 

ESENCE ARSA FİYATLARI

Esence arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 3.700 TL arasında değişmektedir.

 

ESENCE TARLA FİYATLARI  

Esence tarla fiyatları (m²)  80 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 


 

Esence ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Esence ’den arsa almak ya da Esence ’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!