nilüfer kayapa arsa fiyatları

Kayapa arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kayapa arsa fiyatlarını ve Kayapa tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

NİLÜFER KAYAPA HAKKINDA

Kayapa, Nilüfer ilçe sınırları içinde bulunan Bursa’nın bir mahallesidir.

Bursa şehir merkezine uzaklığı 25 km’dir. Nilüfer ilçesine 16 km uzaklıktadır.

Son yıllarda yeni bir kent oluşumuna sahne olan Kayapa’nın tarihi, yüzyıllar önceye dayanıyor. Mahallede tarihi kalıntılara rastlamak da mümkün… Kayapa Göleti’nin doğal güzelliği ve çam havası da görenleri büyülüyor. Bursa’da son yıllarda ana kentleşme noktalarından biri olan, ardı ardına lüks konutların inşa edildiği Kayapa, aslında uzun yıllar bir belediyeydi.

Kentin batısında ve merkeze 16 kilometre uzaklıkta bulunan Kayapa’da, 1972 yılında kurulan belediye örgütünün varlığı 2009 yılında beldelerin kapatılmasıyla sona erdi. Beldenin 3 mahallesi; Çamlık, İstiklal ve Zafer mahalleleri Nilüfer Belediyesi’ne bağlandı.

Beldenin tarihi yüzyıllar öncesine dayanıyor. Orhangazi’nin Bursa’yı fethi öncesinde Söğüt, Orhaneli ve Keles bölgelerinden gelen Kayı boyu mensuplarının yerleştirilmesiyle kurulduğu öne sürülen Kayapa, Osmanlı döneminde uzun süre Kite kazasına bağlı bir köydü. 1530 tarihli tahrirat defterlerine göre, Çelebi Mehmet’in vakıf köyü olduğu anlaşılan Kayapa’nın adı, resmi kaynaklarda 15. yüzyıldan itibaren geçiyor.

Yüz yıldan kalma bir caminin yer aldığı Kayapa’da, 1761 yılına ait bir belgede Celvetiye Şeyhi Hüseyin Efendi’nin bir tekkesinin bulunduğu belirtiliyor. Kayapa çevresinde eski bir uygarlığın izleri bulunuyor.

Tahtalı Mahallesi ile Kayapa’ya sınır teşkil eden Değirmendere’nin doğu ve batı tarafında Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait yerleşim alanları ile Tahtalı sınırları içindeki Erintaşı Tepesi’nin (Filetepe), Değirmendere’ye uzanan kısmında kale ve gözetleme kulesi niteliğinde yapı kalıntıları mevcut.

Kayapa Göleti’ni besleyen Değirmendere üzerinde de 2 adet doğal su kaynağı var. Bölge doğal yapının peyzaj bütünlüğü içinde korunması amacıyla Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun 10 Eylül 1999 tarihli kararıyla 1. derece doğal sit alanı olarak tescil edilmiş.

 

KAYAPA EKONOMİSİ

Kayapa ekonomisi sanayi, tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ekonomik, ekolojik ve sosyal sürdürebilirlik anlamında Kayapa eşsiz bir gelişim içindedir.

 

KAYAPA ARSA FİYATLARI

Kayapa arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.700 TL – 6.900 TL arasında değişmektedir.

 

KAYAPA TARLA FİYATLARI  

Kayapa tarla fiyatları (m²)  1.200 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kayapa’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kayapa’dan arsa almak ya da Kayapa’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!