nilüfer yolçatı arsa fiyatları

Yolçatı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yolçatı arsa fiyatlarını ve Yolçatı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

NİLÜFER YOLÇATI HAKKINDA

Bursa merkez Nilüfer ilçesi’ne bağlı köy. Bursa’nın batısında, Bursa Mudanya karayolundan ayrılan Minareliçavuş Doğanköy kolunun sonundadır.

Bursa‘nın kuzeybatısında, Mudanya yolunun 7 km batısındadır. Eski adı Göbelye’dir. Anadolu’da Göbel adlı birçok köy vardır. Anlamı Yunanca ‘güzel su geçidi’dir. 1530 tarihli tahrir defterine göre 11 haneli bir köydür. Bu tarihte Kite/Ürünlü‘ye bağlı idi. Bir Rum köyü idi. Zamanla boşalmıştır; 1880’li yıllarda 1.217 Çerkes nüfusun yerleştirildiği Göbel köyüdür.

Osmanlı’nm başlangıç dönemlerinde Kile kazasına bağlı idi. XIX. yüzyıl ortalarında Kafkasya’dan gelen Çerkeş kökenli aileler yerleştirilmiştir. Kurtuluş Savaşı öncesinde Rum çoğunluğun yaşadığı köyde, bir kilise öreni bulunmaktadır. Ancak 1895 ve 1908 yılı salnamelerine göre köyde 66 hane vardı. 1927 yılında 572, 1990 yılında 981, 1997 yılında 1.382 kişi yaşamaktaydı. Yolçatı da içme su kaynakları yeterince bol dur. En önemlisi Koca kuyudur.

 

YOLÇATI EKONOMİSİ

Yolçatı ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalı.

 

YOLÇATI ARSA FİYATLARI

Yolçatı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  750 TL – 3.900 TL arasında değişmektedir.

 

YOLÇATI TARLA FİYATLARI  

Yolçatı tarla fiyatları (m²)  330 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yolçatı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yolçatı’dan arsa almak ya da Yolçatı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!