orhangazi yeniköy arsa fiyatları

Yeniköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yeniköy arsa fiyatlarını ve Yeniköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ORHANGAZİ YENİKÖY HAKKINDA

Bursa ili Orhangazi ilçesine bağlı belde, ilçe merkezinin kuzeydoğusunda, 6 km. uzaklıktadır. Eski bir Türk köyü olmasına karşın, 19. yüzyılda yoğun iç göç sonucu, Batı Anadolu’da İzmir’den sonra Ermenilerin en yoğun yaşadıkları merkez olmuştur. Örneğin 1899’da beldede 4.236 Ermeniye karşılık sadece 32 Türk yaşamaktaydı.

yüzyılın başlarında, Bursa yöresinin büyük merkezlerindendi. 1325 H.(1907) tarihli Hüdavendigar vilayeti salnamesinde, ilçe merkezi konumunda olan Pazarköy’de (Orhangazi) 432 hane bulunduğu kayıtlı iken, o zamanki adıyla Cedid (Yeniköy) 1.146 hane gösterilmişti.

Birinci Dünya Savaşı içinde, 1915 yılında beldedeki Ermeni nüfusun büyük bölümü başka yerlere göç ettirildi isede, Mondros ateşkesinden sonra gidenlerin bir bölümü geriye döndü.

Bunlar, 1921’de İtilaf Devletleri tarafından uygulamaya konulan plan gereği, yörede Ermeni çoğunluğu sağlamak amacıyla komşu Müslüman/Türk köylerine karşı girişilen saldırılara çeteler halinde katıldılar; yağmalara karıştılar, toplu cinayetler işlediler.

Kurtuluş Savaşı sonrasında Yeniköy’ü terketmek zorunda kalan Ermeni nüfusun yerine, Yunanistan’ın Selanik, Drama, Ostof ve Vodina yörelerinden “mübadele” anlaşması gereğince Türkiye’ye gelen göçmenler yerleştirildi. Ayrıca çevre köylerden daha önceki dönemde yerleştirilmiş Balkan göçmenlerinden bir bölümü de, zamanla buraya yerleşmişlerdir.

 

YENİKÖY EKONOMİSİ

Ekonomisi büyük ölçüde zeytinciliğe dayalıdır.

 

YENİKÖY ARSA FİYATLARI

Yeniköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

YENİKÖY TARLA FİYATLARI  

Yeniköy tarla fiyatları (m²)  60 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yeniköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yeniköy’den arsa almak ya da Yeniköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!