osmangazi gündoğdu arsa fiyatları

Gündoğdu arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gündoğdu arsa fiyatlarını ve Gündoğdu tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

OSMANGAZİ GÜNDOĞDU HAKKINDA

Gündoğdu, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir.

Eski adı Fledar/Filadar olup ünlü bir Rum köyüdür. Kaynaklarda Filandon adıyla da anılan köyün antik dönemdeki adı, olasılıkla Peladarion‘dur

Mahallenin geçmişi bundan 3.500 ila 4.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Bursa ilinin bilinen en eski yerleşim yerlerindendir. En son 1922 yılında mahallesi Rumlar boşaltmış ve yerine 1924 mübadelesinde Yunanistan’ın Selanik ilinin Kurular mahallesinden, muhacirler ve Vodina Pomakları yerleştirilmiştir. 1924 mübedelesi ile Gündoğdu’dan Yunanistan’a gönderilen Rumlar ise Vodina’nın (Edessa) Kapiyani (Eksaplatonas) mahallesine yerleştirilmişlerdir.

Gündoğdu Köyü, Bursa Osmangazi ilçesine bağlı, şehir merkezine 18 km uzaklığı olan, 600 hane ve 2.000 üzerinde nüfusa sahip Bursa’ya hakim tepe üzerine kurulmuş, Gemlik körfezi ve Bursa’yı gören bir mahalledir. Rakımı 400 metre civarındadır.

 

GÜNDOĞDU EKONOMİSİ

Gündoğdu ekonomisi geçim kaynağı zeytin ve diğer tarım ürünleridir.

 

GÜNDOĞDU ARSA FİYATLARI

Gündoğdu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 6.900 TL arasında değişmektedir.

 

GÜNDOĞDU TARLA FİYATLARI  

Gündoğdu tarla fiyatları (m²)  160 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


 

Gündoğdu’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gündoğdu’dan arsa almak ya Gündoğdu’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!