babakale arsa fiyatları

Babakale arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Babakale arsa fiyatlarını Babakale tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

AYVACIK BABAKALE HAKKINDA

Babakale, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı bir köydür. Köy 1912 yılından beri aynı adı taşımaktadır. Köyün konumunun belirtildiği ilk yazılı kaynak Piri Reis’in 1521 tarihli Kitab-ı Bahriye yapıtıdır.

Köydeki Babakale Kalesi ya da diğer adıyla Hırzü’l-Bahr Kalesi, Osmanlı döneminde yapılan son kale olarak bilinir. Kale, yerleşim yerini Avrupalı korsanlarının saldırılarından korumak amacıyla, Kaymak Mustafa Paşa tarafından 1722-1729 tarihleri arasında yaptırılmıştır. Kale içinde bulunan hamam, çeşme ve cami gibi diğer yapıların da kale ile aynı dönemde yapıldığı düşünülmektedir. Kalenin yapımına bağlı olarak köyde günümüzde de sürdürülen bir bıçakçılık kültürü oluşmuştur.

Köy, Çanakkale il merkezine 110 km, Ayvacık ilçe merkezine 52 km uzaklıktadır. Gülpınar bucağında yer almaktadır. Asya kıtasının en batı noktası olan Bababurnu ya da antik adıyla Lekton, köy sınırları içindedir. Köyün güneyinde Ege Denizinin arkasında Yunanistan’a ait olan Midilli adası bulunur.

Köyde, Biga Yarımadasının güney kıyısında yer alan diğer bölgeler gibi, genel olarak Akdeniz iklimi etkileri görülmektedir.

Köy, Çanakkale il merkezine 110 km, Ayvacık ilçe merkezine 52 km uzaklıktadır. Gülpınar bucağında yer almaktadır. Asya kıtasının en batı noktası olan Bababurnu ya da antik adıyla Lekton, köy sınırları içindedir. Köyün güneyinde Ege Denizinin arkasında Yunanistan’a ait olan Midilli adası bulunur.

Köyde, Biga Yarımadasının güney kıyısında yer alan diğer bölgeler gibi, genel olarak Akdeniz iklimi etkileri görülmektedir.

BABAKALE EKONOMİSİ

Köyün geçim kaynağı olan zeytin hasadının başlamasıyla yapılan şenlikler. Ayrıca yine zeytin hasadının sona ermesiyle yapılan etkinlikler hala bu köyümüzde yapılmaktadır.

 

BABAKALE ARSA FİYATLARI

Babakale arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 27.500 TL arasında değişmektedir.

BABAKALE TARLA FİYATLARI

Babakale tarla fiyatları (m²)  400 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.


Babakale’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Babakale’den arsa almak ya Babakale’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!