çanakkale çan arsa fiyatları

Çan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çan arsa fiyatlarını ve Çan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ÇANAKKALE ÇAN HAKKINDA

Çan ; Çanakkale iline bağlı bir ilçedir. Çan ilçesi Çanakkale il merkezine 76 km uzaklıkta yer almaktadır. Kuzeyde Biga ve Lapseki, doğuda Yenice, batı ve güneyde Çanakkale ve Bayramiç ilçeleri ile çevrilidir. Çanakkale-Balıkesir yolu ilçemiz Çanakkale Seramik Fabrikaları ile birlikte bugün Türkiye’nin en büyük ve köklü sanayi gruplarından biri olan Kale Grubu kurulmuştur.

Sanayici ve iş adamı İbrahim Bodur tarafından kurulan Kale Grubu’nda bugün 5.000’e yakın kişi doğrudan istihdam edilmektedir. En son olarak 2011 yılında İtalyan Seramik Üreticisi Edilcuoghi, Edilgres ve Campani markalarını bünyesinde barındıran Fincuoghi şirketinin tamamını satın almıştır. Bu İtalya’da seramik alanındaki ilk yabancı satınalmadır.

İlçemiz doğal kaynaklar bakımınından oldukça zengindir. İlçe’de özellikle seramik sanayinin önemli hammaddeleri olan kaolin ve feldspat yatakları vardır. Ayrıca büyük bir bölümü Çan 18 Mart Termik Santralinde kullanılan Linyit Kömürü yataklarıda mevcuttur. Çan 18 Mart Termik Santrali, Türkiye’nin en temiz ve çevreci termik santralidir. Akışkan yatak teknolojisi ile kurulan santral bugün bölgeye ve ülkeye önemli katkılar sunmaktadır.

İlçe, Orman ve Tabiat varlığıyla da önemli bir yere sahiptir. Arazisinin büyük bölümü engebeli olan ilçe, yeşili ve orman varlığıyla, Kaz Dağı’na yakınlığı nedeniyle turizm açısından gelecek vadetmektedir. İlçe Jeotermal Kaynak Suları açısından da oldukça zengindir. 2012 yılında yapımına başlanan Çan Belediyesi Termal Otel ve Konutları ile birlikte ilçeye büyük ekonomik yararlar sağlanmaktadır. Çan Termal Otel ve konutları bitirilmiş olup hizmete sunulmuştur. Bunun yanı sıra Çanakkale’nin en büyük oyun parkı olan Çan Termal Park da bulunmaktadır.

Çan, ileriki dönemlerde önemini arttıran bir merkez olmaya devam edecektir. Özellikle yapılması planlanan Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu ve Çanakkale Boğaz Köprüsü projeleri ilçemizin gelişmesini ve bölgenin merkezi yerlerinden biri olmasını sağlayacaktır. Termik Santral ve Linyit Kömürü Yataklarının bulunması, ilçenin büyük sanayi yatırımlarına açık bir bölge olduğunun göstergesidir.

Özellikle İstanbul-Kocaeli-Bursa üçgeninde sıkışan sanayi tesislerinin tek alternatif bölgesi Güney Marmara bölgesidir. Çan ilçesi de bu önemli alternatif alanlardan birisidir. Geçmişten bu güne sanayici yapısıyla tanınan ilçe ileride de bu özelliğini koruyacaktır.

İleriki dönemlerde termik santralin bulunduğu bölgeye organize sanayi bölgesi kurulabilir. Özellikle yapılması planlanan Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu’nun ilçemizden geçmesi bunun için önemli bir adımdır. Çanakkale Boğaz Köprüsü’nün yapımı ile bölge tam anlamıyla bir üretim ve ihracat merkezi haline gelecektir. 3 Temmuz 2016 itibarı ile ismi Çanakkale 1915 olacak asma köprünün otoyolunun Çan sınırlarından geçeceği kesinleşmiştir.

 sınırlarından geçer. İlçe nüfusu 50.227 merkez ilçe nüfusu 30.000 civarındadır.

ÇAN EKONOMİSİ

İlçemizin temel geçim kaynakları seramik sanayi, linyit kömürü yatakları ve Çan Termik Santrali, tarım ve hayvancılıktır. İlçe 1950’li yıllara kadar tamamen tarım ve hayvancılık ile geçiniyordu. Daha sonra kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları ile birlikte ilçe sosyo-ekonomik olarak gelişme gösterdi. Bugün Çanakkale Seramik Fabrikaları Türkiye’nin en büyük ve en köklü seramik fabrikaları’dır.

ÇAN ARSA FİYATLARI

Çan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  100 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAN TARLA FİYATLARI

Çan tarla fiyatları (m²) 70 TL – 4.100 TL arasında değişmektedir.

 

ATATÜRK ARSA FİYATLARI

Atatürk arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  95 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

BAHADIRLI ARSA FİYATLARI

Bahadırlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir. Bahadırlı tarla fiyatları (m²) 150 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

BARDAKÇILAR TARLA FİYATLARI

Bardakçılar tarla fiyatları (m²)  150 TL – 1.750 TL arasında değişmektedir

 

BİLALLER ARSA FİYATLARI

Bilaller arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

 

BOSTANDERE TARLA FİYATLARI

Bostandere tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.210 TL arasında değişmektedir.

CİCİKLER TARLA FİYATLARI

Cicikler tarla fiyatları (m²) 90 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

ÇAKIL TARLA FİYATLARI

Çakıl tarla fiyatları (m²) 120 TL – 1.440 TL arasında değişmektedir.

 

DERENTİ TARLA FİYATLARI

Derenti tarla fiyatları (m²) 100 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

.

DOĞACA TARLA FİYATLARI

 Doğaca tarla fiyatları (m²) 60 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir.

ESKİYAYLA TARLA FİYATLARI

Eskiyayla tarla fiyatları (m²) 90 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

ETİLİ TARLA FİYATLARI

Etili tarla fiyatları (m²) 70 TL – 4.100 TL arasında değişmektedir.

HACIKASIM TARLA FİYATLARI

Hacıkasım tarla fiyatları (m²) 70 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

İLYASAĞAÇİFLİĞİ ARSA FİYATLARI

İlyasağaçifliği arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  130 TL – 200 TL arasında değişmektedir. İlyasağaçifliği tarla fiyatları (m²) 15 TL – 75 TL arasında değişmektedir.

İSTİKLAL ARSA FİYATLARI

İstiklal arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 750 TL arasında değişmektedir. İstiklal tarla fiyatları (m²) 15 TL – 80 TL arasında değişmektedir.

KOCAYAYLA TARLA FİYATLARI

Kocayayla tarla fiyatları (m²) 60 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir.

 

SÖĞÜTALAN TARLA FİYATLARI

Söğütalan tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

TERZİALAN SÜLE ARSA FİYATLARI

Terzialan süle arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 5.200 TL arasında değişmektedir. Terzialan süle tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

YUVALAR ARSA FİYATLARI

Yuvalar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir. Yuvalar tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir

 

ZEYBEKÇAYIR TARLA FİYATLARI

Zeybekçayır tarla fiyatları (m²) 300 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.


Çan ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çan ’dan arsa almak ya da Çan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Çan arsa fiyatlarını ve Çan tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!