çanakkale gökçeada arsa fiyatları

Gökçeada arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gökçeada arsa fiyatlarını ve Gökçeada tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ÇANAKKALE GÖKÇEADA HAKKINDA

Gökçeada veya eski adıyla İmroz, Çanakkale‘nin bir ilçesi ve Türkiye’nin en büyük adasıdır. Ege Denizi’nin kuzeyinde, Saros Körfezi girişinde yer almaktadır. 91 km. kıyı şeridine sahiptir. Yıllık yağış miktarı metrekareye 950 – 1050 mm arasında değişmektedir. Adanın batısında yer alan İncirburnu Türkiye’nin de en batı noktasını oluşturmaktadır. 2011 ve 2012 yıllarında haftada 2 kez Gökçeada-İstanbul uçak seferleri yapılmış olup, 2013 ve sonrasında ticari yolcu uçuşları yapılmamıştır.

Merkez bucağa bağlı 7 köyü vardır. Yüzölçümü 279 km2 olup, nüfus yoğunluğu 28’dir. Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’nın toprakları düz olup, en yüksek noktası 672 m ile İlyas Tepedir. En önemli akarsuyu Büyükdere olup, bu çayın üzerinde sulama ve içme suyu ihtiyacını karşılamak için kurulan bir baraj vardır.

Gökçeada Türkiye’de 2016 itibarıyla 11 tane olan Sakin kentlerden(Cittaslow) birisidir. Cittaslow hareketi Türkiye’ye 2009 yılında Seferihisar ilçesinin katılmasıyla gelmiş oldu. Seferihisar Belediye Başkanı, Cittaslow Uluslararası Başkan Yardımcısı, Cittaslow Türkiye Koordinatörü olan Tunç Soyer, Cittaslow hareketin Türkiye’de gelişmesine öncü olmuş, İzmir ili Seferihisar ilçesi dünyanın 129′uncu, Türkiye’nin ilk sakin şehri olmuştur. Bu üyelik Türkiye’nin tanıtımı için yeni bir vesile olmakla birlikte, sakin kent unvanı almış ilçelerin gelişimi için, kültürel ve tarihi değerlerin korunması açısından önemli bir adımdır. 2009 yılından 2016 yılına kadar geçen 7 yıl gibi kısa süre içerisinde Türkiye’de sakin kent hareketine üye sayısı Mart 2016’da Erzurum İli Uzundere İlçesinin katılmasıyla 11’e yükselmiştir

 • Aydıncık / Kefaloz mevkii ve plajı:Adanın güneydoğusunda uzunca bir plajdır, tesisleri mevcuttur, yelken sörfü için idealdir.
 • Kefaloz burnu:Adanın güneydoğusundadır.
 • Kapıkaya mevkii:Adanın güneyindedir, tesisi olmayan bir plajı vardır.
 • Kaşkaval burnu / Peynir kayalıklar:Adanın kuzeydoğusundadır, dalış için idealdir.
 • Kaynarburun:Ada’nın doğusunda, Kuzulimanı’nın güneyinde burun
 • Kokina mevkii:
 • Kömür burnu:İnceburun’un kuzeyinde burun.
 • Kuzulimanı:Adanın doğusundadır, Eceabat Kabatepe’den ve Çanakkale’den feribot seferleri yapılır.
 • Mavikoy / Lacivertkoy:Türkiye’nin ilk ve tek su altı millî parkının bulunduğu yörededir, adanın kuzeydoğusundadır, dalış için idealdir.
 • Lazkoyu:Adanın güneyindedir, tesisi mevcuttur, taşlık bir plajı vardır.
 • Marmaros mevkii:Adanın kuzeybatısındadır, şelalesi ile ünlüdür.
 • Cugura mevkii:Adanın iç orta kesimlerindedir.
 • Gizli Liman:Adanın batısındadır, gümrük kurulması durumunda Limni adası ile karşılıklı feribot seferleri başlatılabilecektir, tesisi mevcut olan uzunca bir plajı vardır.
 • İnceburun / İncir burnu:Türkiye’nin en batı noktasıdır.
 • Pınarbaşı mevkii
  • Yelkenkaya mevkii:Türkiye’nin ilk ve tek su altı millî parkının bulunduğu yörededir, adanın kuzeydoğusundadır, dalış için idealdir.
  • Yıldızkoy:Türkiye’nin ilk ve tek su altı millî parkının bulunduğu yörededir, adanın kuzeydoğusundadır, dalış için idealdir. Tesisi mevcuttur

GÖKÇEADA EKONOMİSİ

Ekonomisi tarım, hayvancılık, balıkçılık ve turizme dayalıdır. Ev pansiyonculuğu başlıca gelir kaynaklarından olup, çok sayıda pansiyon bulunmaktadır. Özellikle kamp severler için deniz ve doğanın birleştiği sakin koylar mevcuttur.

 

GÖKÇEADA ARSA FİYATLARI

Gökçeada arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇEADA TARLA FİYATLARI

Gökçeada tarla fiyatları (m²)  100 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

ÇINARLI ARSA FİYATLARI

Çınarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.250 TL –  9.500 TL arasında değişmektedir. Çınarlı tarla fiyatları (m²)  250 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

DEREKÖY ARSA FİYATLARI

Dereköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.050 TL – 8.900 TL arasında değişmektedir. Dereköy tarla fiyatları (m²)  150 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

EŞELEK ARSA FİYATLARI

Eşelek arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Eşelek tarla fiyatları (m²)  250 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

KOZULLİMANI ARSA FİYATLARI

Kozullimanı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir. Kozullimanı tarla fiyatları (m²)  250 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

TEPEKÖY ARSA FİYATLARI

Tepeköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 2.450 TL arasında değişmektedir. Tepeköy tarla fiyatları (m²)  100 TL – 380 TL arasında değişmektedir.

YENİMAHALLE ARSA FİYATLARI

 Yenimahalle arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 11.000 TL arasında değişmektedir.

 

ZEYTİNLİ ARSA FİYATLARI

Zeytinli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 550 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir. Zeytinli tarla fiyatları (m²)  100 TL – 500 TL arasında değişmektedir

 

Gökçeada’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.       

Gökçeada’dan arsa almak ya da Gökçeada’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!