biga çeşmealtı arsa fiyatları

Çeşmealtı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı,denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çeşmealtı arsa fiyatlarını ve Çeşmealtı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ÇEŞMEALTI HAKKINDA

Köy; 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında, 1877 (Rumi 1293) yılında, Bulgaristan’ın Botevgrad Kasabası Orhaniye Köyü’nden gelen Pomak göçmenler tarafından kurulmuştur. Bu köyden bir bölüm; ilçemiz Yeniçiftlik Köyü’ne, bir kısmı Trakya’daki Karpuzlu köyüne, diğer bir kısmı da Balıkesir ili Gönen ilçesi Hasanbey Köyü’ne yerleşmişlerdir. Bu halkın buraya yerleşmesine İstanbul Medresesi’nde (Üniversite) Müderrislik (öğretmenlik) yapan Altıparmak Mustafa Efendi sağlamıştır. Köye; önce geldikleri köyün adı olan Orhaniye adı verilmişse de, sonradan köyün üst tarafındaki büyük çeşmeden dolayı, “ÇEŞMEALTI” adına çevrilmiştir. Çanakkale iline 103 km, Biga ilçesine 13 km uzaklıktadır.

Köyün içerisinde Biga’ya 23km uzaklıkta, denize sıfır denizatı sitesi bulunmaktadır. Bu yazlık site Türkiye’nin 3. en büyük tatil sitesi olarak kabul ediliyor. 1800 arsanın 3/1’inde yapılaşma söz konusudur. Koy ve körfezin bulunmadığı bir alanda kurulmuştur. Site Marmara Bölgesi’nin en büyük su kulesine sahiptir. Daha çok orta yaş ve üstüne hitap eden site kafa dinlemek için birebirdir.  Bu özellikleri ile İstanbul’un sayfiyesi haline gelmiştir.

 

ÇEŞMEALTI EKONOMİSİ

Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bununla birlikte tarıma dayalı sanayi gelişmekte olan sektörlerden biridir

ÇEŞMEALTI ARSA FİYATLARI

Çeşmealtı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.100 TL – 15.700 TL arasında değişmektedir.

ÇEŞMEALTI TARLA FİYATLARI

Çeşmealtı tarla fiyatları (m²) 180 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 


Çanakkale Biga Çeşmealtı’nda bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Biga Çeşmealtı’ndan arsa almak ya da Çeşmealtı’ndan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!