lapseki dişbudak arsa fiyatları

Dişbudak arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Dişbudak arsa fiyatlarını ve Dişbudak tarla fiyatlarını görebilirsiniz

DİŞBUDAK HAKKINDA

Dişbudak, Çanakkale ilinin Lâpseki ilçesine bağlı bir beldedir.Çanakkale-Bursa karayolu üzerindedir. Çanakkale iline 75 km, Lâpseki ilçesine 35 Km. ve Biga ilçesine 18 Km. uzaklıktadır. Beypınar, Doğandere, Nusretiye ve Çataltepe köylerine Dişbudak köyü içinden geçerek ulaşılabilir. Çanakkale’den Biga yönüne gidişte Lâpseki’nin son köyüdür.

Dişbudak halkı Bulgaristan’ın Razgrad kazası, Karaağaç köyünden 1877-78 Osmanlı-Rus savaşının başlamasıyla kaçmak için yollara çıkmışlar, Edirne üzerinden Gelibolu’ya oradan Çardak kasabasına geçmişler. Bulgaristan’dan 350 hane olarak köy tamamen boşaltılarak çıkılmış ve bu hanelerden bir kısmı BİGA ilçesi Kaldırım başı köyüne yerleşmiş olup köyde burada konaklamış olup sonraların burasının bataklık ve sivrisineklerin çok olmasından dolayı sıtmaya yakalanmışlar ve burası kokaru diyerek yaklaşık 35 hane buradan ayrılarak millet kırı mevkiine gelmişler sıtma hastalığı sebebiyle burada ölümler olunca buradan da ayrılarak buranın batı kısmında yer alan şimdiki köyün olduğu yere yerleşmişlerdir.

Buranın Dişbudak ağaçları ile kaplı olması sebebiyle köyün ismini Dişbudak olarak koymuşlardır. Diğer halkın bir kısmı Balıkesir Kürse köyüne bir kısmı Susurluk ilçesi Gürece köyüne ve Savaştepe Karaçam köyüne yerleşmişlerdir.

DİŞBUDAK EKONOMİSİ

Dişbudak halkı tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. 

DİŞBUDAK ARSA FİYATLARI

Dişbudak arsa fiyatları (m²) 1.050 TL– 3.350 TL arasında değişmektedir.

DİŞBUDAK TARLA FİYATLARI

Dişbudak tarla fiyatları (m²) 60 TL– 1.000 TL arasında değişmektedir.


Çanakkale Gelibolu Dişbudak’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Dişbudak’tan arsa almak ya da Dişbudak’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!