eceabat büyükanafarta arsa fiyatları

Büyükanafarta arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Büyükanafarta arsa fiyatlarını Büyükanafarta tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ECEABAT BÜYÜKANAFARTA HAKKINDA

Büyükanafarta, Çanakkale ilinin Eceabat ilçesine bağlı bir köydür. Çanakkale iline 22 km, Eceabat ilçesine 15 km uzaklıktadır.
Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

O köyden biri olarak büyüklerimden duyduğumu yazıyorum. Savaş zamanı iki kardeş varmış.Büyüğüne Büyükanafor ve Küçüğüne Küçükanafor diyorlarmış.Savaş ta savunma için görevlendirilmişler.Ve bölgede malumunuz Büyükanafarta ve Küçükanafarta adında 2 köy vardır. İşte bu köylere bu kardeşlerin Lakapları verilmiş. Büyük olan Büyükanafarta köyünde savunma yapmış ve küçük ise Küçükanafarta köyünün savunmasını yapmış.

BÜYÜKANAFARTA EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Özellikle tarım da domates dikimi tüm ailelerce yapılmaktadır. Önceki yıllara bakıldığı zaman domates üretiminden iyi kazanç elde eden köy halkı şimdilerde hiç bir şekilde memnun değildir.Geçen seneden net bir örnek verirsem.Domates`in kasasını 1 TL ye kadar satmışlardır. Hayvancılık ise sınırlı yapılmaktadır. Nedenine gelince 1. derece sit alanı olan bölgede yerleşim, mera vs alanlarda sınırlama vardır. Köy Her geçen gün normal statüden çıkmakta ve daha çok ileride tatil köyü vaziyeti almaktadır.

BÜYÜKANAFARTA ARSA FİYATLARI

Büyükanafarta arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.300 TL – 5.300 TL arasında değişmektedir.

BÜYÜKANAFARTA TARLA FİYATLARI

Büyükanafarta tarla fiyatları (m²)  150 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir.


Büyükanafarta’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Büyükanafarta dan arsa almak ya Büyükanafarta’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!