lapseki eçialan arsa fiyatları

Eçialan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Eçialan arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

EÇİALAN HAKKINDA

Eçialan, Çanakkale ilinin Lapseki ilçesine bağlı bir beldedir. Çanakkale iline 70 Km, Lâpseki ilçesine 45 Km uzaklıktadır.

Eçialan ,1461 (Rumi 877) yılında, bölgenin Türk egemenliğine girmesinden sonra, çevreye gelen ve göçebe olarak yaşayan, Türk-Oğuz boylarından bir grup Yörük şimdi Lâpseki ilçesine bağlı Eçialan Köyü’ne kurulmuşlardır. Çevrenin boş olmasından bu Yörük grubunun lideri 3 oğlunun da ayrı yerleşim birimlerini kurmasını ister.

Bu kardeşlerin isimleri Ahmet Ramazan ve Kara Musa’dır. Kurulan bu köylerin isimlerinde, o günlerden bu yana kurucusunun isminde çoğalmayı simgeleyen ve çoğul eki olan -ler ve lar takısı eklenerek AHMETLER,RAMAZANLAR ve KARAMUSALAR isimlerini almışlardır.

Eçialan köyünün tarihi yaklaşık olarak 3000 yıldır. Köyde yaşayan elçilerden dolayı köyün ilk adı elçialan olup sonradan zaman içinde değişerek şimdiki adı olan Eçialan’ı almıştır. Köy ilk yerleşim yerinden farklı olarak şimdiki yerine kurulmuştur. Çevre köylerin içinde en büyük köy olup aynı zamanda en kalabalık nüfusa sahiptir. Zaman içinde köyde iş sahası olmadığı için nüfus giderek düşüş göstermiştir.

EÇİALAN EKONOMİSİ

Eçialan halkı tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. 

EÇİALAN ARSA FİYATLARI

Eçialan arsa fiyatları (m²) 700 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

EÇİALAN TARLA FİYATLARI

Eçialan tarla fiyatları (m²) 50 TL – 100 TL arasında değişmektedir.


Çanakkale Lapseki Eçialan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Lapseki Eçialan’dan arsa almak ya da Eçialan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Eçialan arsa fiyatlarını ve Eçialan tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!