Evreşe Arsa Fiyatları

Evreşe arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Evreşe arsa fiyatlarını ve Evreşe tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

EVREŞE HAKKINDA

Koru Dağları ile Ganos dağları arasındaki ovada Saros Körfezi’ne kıyısı bulunur. İlçe merkezine 38, il merkezine 90 Km uzaklıktadır. Evreşe’nin Tarihi Antik Aphrdisi kentine kadar dayanmaktadır. Kuruluş tarihi tam olarak bilinmiyor. Şu anki yerleşim birimi, Türklerin Rumeli’yi fetihlerinden sonra kurulduğu sanılmaktadır. 2015 yılı nüfus sayımına göre Evreşe’nin nüfusu, 5.919 kadın, 6.137 erkek olmak üzere toplamda 12.056 kişidir.

Kasaba temel olarak üç mahalleden oluşmaktadır. Keşanoğlu Mahallesi, buraya ilke gelen ve 15-16 haneden oluşan aileler tarafından kurulmuştur. Çeşme mahallesi, 1880 – 1885 yılları arasında Bulgaristan’dan göç eden vatandaşlarımız tarafından; Yeni mahalle ise, 1935 yılında Romanya ve Bulgaristan’dan gelen göçmenler tarafından kurulmuştur.

Saros Körfezi, Korudağ ve Şarköy dağları arasındaki ovada kurulu olan bu yerleşim birimi, 1958 yılında Belediye ile yönetilmeye başlanmıştır.

EVREŞE EKONOMİSİ

Kasaba sınırları dâhilinde toplam 50.000 dönümlük ekilebilir arazi bulunmaktadır. Bu arazinin de yaklaşık üçte ikisinde sulu tarım sayesinde yılda iki kez mahsul alınabilmektedir. Son yıllarda hayvancılık ile uğraşan kasaba halkının sayısı da oldukça artmıştır.Halkın bir kısmı tarımla uğraşır, geri kalanlar da kömürcülük, balıkçılık ve kayıkçılık yapar.

 

EVREŞE ARSA FİYATLARI

Evreşe arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 6.700 TL arasında değişmektedir.

EVREŞE TARLA FİYATLARI

Evreşe tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.


Çanakkale Gelibolu Evreşe’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Evreşe’den arsa almak ya da Gelibolu Evreşe’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!