ezine gökçebayır arsa fiyatları

Gökçebayır arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gökçebayır arsa fiyatlarını ve Gökçebayır tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

EZİNE GÖKÇEBAYIR HAKKINDA

Gökçebayır, eski ismi Bergas, Çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı bir köydür.

Eski ismi “Bergas” olan köyün ismi 1961 yılında çıkan bir yasa ile, köyün arka kısmında bulunan bitki örtüsüne izafeten “Gökçebayır” olarak değiştirilmiştir.

Çanakkale il merkezine 53 km, Ezine ilçe merkezine 8 km uzaklıktadır.

1975 yılında elektrik gelen köyün civar yerleşim yerleriyle bağlantısını sağlayan (Ezine-Geyikli-Mecidiye)yolu sathi kaplama asfalttır.

GÖKÇEBAYIR EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Hayvancılık: Ezine peynirinin isim yapması sonucu özellikle koyun ve keçi besiciliği artmıştır. Ancak köy arazilerinin çoğunun ekilebilir olması sebebiyle mera olmadığından köylünün asıl geçim kaynağı olan zeytinlere büyük zarar vermektedirler. Buda ciddi anlamda rahatsızlığa ve tartışmalara sebep olmakta, çözüm bulunması gereken bir konu ve son birkaç yılın sorunu olarak ortada durmaktadır. Tarım: Ülkemizin düşük asitli, nefaseti oldukça iyi zeytin yağının üretildiği zeytinliklere sahip yerleşim birimidir. Son yıllarda kontinü denen makinalarla zeytinyağı üretim teknolojisinin gelişmesi sonucu oldukca leziz ve kaliteli (1 asitin altında)zeytinyağı üretimi yapılmaktadır. Sulu ziraat ancak bireysel bazda genellikle açık kuyulardan elde edilen suların kullanımıyla az miktarda sebze yetiştiriciliği için yapılmaktadır.

 

GÖKÇEBAYIR ARSA FİYATLARI

Gökçebayır arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.600 TL – 6.810 TL arasında değişmektedir.

GÖKÇEBAYIR TARLA FİYATLARI  

Gökçebayır tarla fiyatları (m²)  100 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

Gökçebayır’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gökçebayır’dan arsa almak ya da Gökçebayır’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!