gelibolu fındıklı arsa fiyatları

Fındıklı Arsa Fiyatları

Fındıklı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Fındıklı  arsa fiyatlarını görebilirsiniz.

 

FINDIKLI HAKKINDA

Fındıklı, Çanakkale ilinin Gelibolu ilçesine bağlı bir köydür. Fındıklı köyü, Gelibolu’nun batısında 12 Km. uzaklıkta, Rumlar tarafından kurulmuştur.Köyün eski ismi ŞEYTAN köydür.

Mübadele ile Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya’dan gelen insanlar yaşamaktadır. Köy nüfusu 450 olup, Köyde 3 adet kıraathane, 1 adet bakkal ve sağlık ocağı bulunmaktadır.

Öğrenim taşımalı sistem ile Gelibolu’da yapılmaktadır.

Fındıklı’nın komşuları Değirmendüzü, Kavaklıtepe, Cevizli ve Yeniköy’dür.

Gelibolu Fındıklı Arsa Fiyatları

1990’lıyıllara kadar devamlı göç vermiş olup, Gölet yapıldıktan sonra kısmen sulu tarıma başlanınca, göç yavaşlamıştır.

 

FINDIKLI EKONOMİSİ

Köyün geçim kaynakları Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılıktır. Gelibolu’nun köyleri arasında ekonomik olarak iyiler arasındadır. Buğday, ayçiçeği, arpa, nohut yetiştirilmektedir. İkinci ürün olarak ta mısır, domates ve özellikle toprağın, suyun yapısı itibari ile kuru fasulye yetiştirilmektedir. Son yıllarda meyvecilik de gelişmektedir. Modern süt ve besi hayvancılığı yapılmakta olup, sulu tarım sayesinde yem bitkileri de yetiştirilmektedir. Büyük ve Küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. Hayvan atıkları da gübre olarak kullanılmaktadır. Sarosa kıyısı olan köyde ek iş olarak balıkçılık yapılmaktadır. Mevsimine göre her çeşit balık bulunmaktadır.

 

GELİBOLU FINDIKLI TARLA FİYATLARI

Fındıklı tarla fiyatları (imarlı ort. m²)  50 TL –  200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çanakkale Gelibolu Fındıklı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Fındıklı’da arsa almak ya da Gelibolu Fındıklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!

 

Fındıklı Arsa Fiyatları