Bolayır Arsa Fiyatları

Bolayır arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bolayır arsa fiyatlarını ve Bolayır tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BOLAYIR HAKKINDA

Bolayır, Çanakkale ili Gelibolu ilçesine bağlı bir köydür. Çanakkale Gelibolu  Bolayır arası mesafe 18 Km’dir.

Kuruluşu MÖ.310 yılı civarındadır.Gelibolu yarımadasının Bolayır kıstağı olarak adlandırılan en dar noktasında yer almaktadır. Marmara denizi ile Saros körfezine yaklaşık olarak eşit uzaklıkta, bir tepenin üzerinde kurulmuştur.

Ülkemizin tüm kırsal kesiminde yaşanan göç sıkıntısı burada da görülmektedir. Sanayi bölgesi olmaması ve nüfus arttıkça işlenen arazinin yetmemesi üzerine sürekli olarak büyük şehirlere göç vermektedir.

Osmanlı’lar açısından Bolayır çok önemli bir yere sahiptir. Zira Osmanlı’ların Avrupa kıtasına adım attıkları ilk nokta Bolayır’dır. Gazi Süleyman Paşa’nın 1354 yılında Bolayır’da bulunan Çimpe kalesini almasıyla Avrupa fethi başlamıştır. Bu gelişme, Bolayır’da birçok değerli eserin de yer almasını sağlamıştır. Örneğin Gazi Süleyman Paşa’nın fetihten hemen sonra yaptırdığı cami Avrupa kıtasındaki en eski camidir.

Bolayır, tarihi eser yönünden yarımadadaki en zengin noktalardan birisidir. Çimpe Kalesi, Namaztepe, Gazi Süleyman Paşa Türbesi, Hamamı ve Camisi, Kelami Paşa Mezarı ve ölümünden sonra buraya gömülmeyi vasiyet eden Namık Kemal’in mezarı gibi eserler yürüme mesafesi kadar yakındır bir birine.

BOLAYIR EKONOMİSİ

Bölge halkı geçimini temel olarak tarımla sağlamaktadır. Son teknoloji ürünü tarım araçlarının kullanıldığı bölgede ağırlıklı olarak buğday, ayçiçeği ve baklagiller yetiştirilmektedir. Çok az miktarda balıkçılığın yanında, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık da yaygındır.

BOLAYIR ARSA FİYATLARI

Bolayır arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

BOLAYIR TARLA FİYATLARI

Bolayır tarla fiyatları (m² ) 180 TL – 450 TL arasında değişmektedir.


Çanakkale Gelibolu Bolayır’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Bolayır’dan arsa almak ya da Gelibolu Bolayır’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!