gelibolu zeytinli arsa fiyatları

Zeytinli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Zeytinli arsa fiyatlarını ve Zeytinli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

GÖKÇEADA ZEYTİNLİ HAKKINDA

Türkiye’nin kuzeybatısındaki Imbros adasında bir köydür. Adanın kuzey iç kesimlerinde, Merkez ilçeye çok yakın eski bir Rum köyüdür. Hâlen küçük bir Rum kökenli nüfus yaşamaktadır. Ayrıca Fener Rum Patriği Bartholomeos’un doğum yeridir. Rumca adı “Aya Teodoroi”dir. Köyde bulunan Rum İlkokulu geçtiğimiz senelerde eğitim – öğretime açılmıştır. Adanın tek kasabası olan Çınarlı’nın (veya Yunan Panagia Balomeni) sadece 3 km batısında ve adanın merkez limanının 10 km batısında yer almaktadır.

Kastri tepesinin yakınında yaklaşık 100 m yükseklikte yer almaktadır. Köy, Imbros adasının halen yerleşik olan en eski yerleşim yerlerinden biridir. Köyde 3 Rum Ortodoks Kilisesi var. Köyün 2018’de toplam nüfusu 135 kişiydi ve bu, yalnızca 86 kişinin yaşadığı 2007’den bu yana kayda değer bir artış. % 80 civarında değişen Yunan nüfusu ile Türkiye’deki ağırlıklı olarak Rum Ortodoks yerleşim yerlerinden biridir ve Efstratios Zounis adında bir Rum belediye başkanına sahiptir. Köyde bir Yunan azınlık ilkokulu ve anaokulu faaliyet gösteriyor.

Yaz, kış ziyaretçisi olan,  ilgi çeken Zeytinli köy, mimarisiyle de etkileyicidir. zakkum çiçeklerinin süslediği yıkık taşevleri yanında oldukça iyi restore edilmiş evleriyle hayranlık uyandıran, adanın en güzel köylerindendir. 

ZEYTİNLİ EKONOMİSİ

Zeytinli Ekonomisi tarım, turizm ve balıkçılığa dayalıdır. Zeytinli köy, Eski Bademli, Tepe köy ve Dere köy’deki sivil mimari örnekleriyle kültürel turizm ve festivaller turizmi teşkil eder.

 

ZEYTİNLİ ARSA FİYATLARI

Zeytinli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  550 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

 

ZEYTİNLİ TARLA FİYATLARI

Zeytinli tarla fiyatları (m²)  100 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 


Zeytinli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Zeytinli’den arsa almak ya da Zeytinli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Zeytinli arsa fiyatlarını ve Zeytinli tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!