lapseki güreci arsa fiyatları

Güreci arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Güreci arsa fiyatlarını ve Güreci tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

LAPSEKİ GÜRECİ HAKKINDA

Güreci,  Çanakkale ilinin Lapseki ilçesine bağlı bir mahalledir.

Çanakkale iline 52 km, Lapseki ilçesine 28 km uzaklıktadır. denize 7 km dir duble yola 4 km dir genelde düzlüktür rakımı 100 metreyi geçmez. Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır,ama kullanılmamaktadır. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefonvardır.

 Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Güreci Köyü yakınlarında yapılan kaçak kazı sırasında zeminde bulunan tarihi değeri olan mozaiklerin olduğu bölgede kurtarma kazısı başlatıldı. Güreci Köyü de, kısmen bol akışlı anlamına gelen Güreci deresinden adını almaktadır. Marmara Denizi kıyılarında Güreci Köyü’ne bağlı Gürecialtı Mahallesi, Şevketiye Köyü’ne bağlı Hisarkent ve Bozkent Tatil siteleri ile Adatepe Köyü’ne bağlı Emek Tatil Sitesi bulunmaktadır. Güreci Köyü çevresinde, yerleşmeye ve tarım yapmaya elverişli arazilerin az olması nedeniyle yakın çevresinde başka köy yerleşmeleri bulunmamaktadır. Çavuşköy, bu köyden ayrılarak arazi koparmasına rağmen, Güreci Köyü, Lapseki ilçesinin en geniş yüzölçümlü köyünü oluşturmaktadır.

GÜRECİ EKONOMİSİ

Güreci halkı tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır.  Güreci köyünde ise büyük ve küçükbaş hayvancılığın her ikisi de birlikte yapılmaktadır. Büyükbaş hayvancılık hemen bütün köylerde yapılmakla birlikte, adı geçen köyler haricindekilerde geçim tipi olarak sürdürülmektedir.

GÜRECİ ARSA FİYATLARI

Güreci arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 9.900 TL arasında değişmektedir.

 

GÜRECİ TARLA FİYATLARI

Güreci tarla fiyatları (m²)  60 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

Güreci’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Güreci’den arsa almak ya da Güreci’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!