düzce gümüşova arsa fiyatları

Gümüşova arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gümüşova arsa fiyatlarını ve Gümüşova tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

DÜZCE GÜMÜŞOVA HAKKINDA

Gümüşova Batı Karadeniz bölgesinde Düzce iline bağlı ilçedir.

İlçe, D-100 Karayolu üzerinde bulunmaktadır. İlçe Düzce iline 18 km mesafede olup Düzce ovasının bitişiğindedir. Düzce’nin güneybatısında yer alır. Batısında Sakarya, güneybatıda Bolu, doğuda Çilimli ilçesi ve kuzeyde de Cumayeri komşularıdır. İlçenin doğusundan büyük melen çayı geçmektedir. İlçeye bağlı köyler arasında Yakabaşı, Selamlar, Çaybükü, Elmacık, Adaköy, Sarıdere, Sultaniye bulunmaktadır.

İlçenin başlıca geçim kaynakları tarıma dayanmakla birlikte il kalkınmada öncelikli yöreler kapsamına dahil edildikten sonra birçok alanda yeni fabrikalar açılarak istihdama katkıda bulunulmuştur. Düzce merkezine ulaşım minibüsler ile yapılmaktadır.

Gümüşova ilçesi 1321 yılında Osman Bey’in silah arkadaşı Konuralp Gazi tarafından Düzce ve Üskübü ile birlikte fethedilmiştir. Bu bölge yerleşim yeri olarak Fatih Sultan Mehmet döneminden itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonra bu bölge büyük askeri yararlıklar gösteren Davut Paşa’ya Fatih Sultan Mehmet tarafından “tımar” olarak verilmiştir.

Osmanlı İmparatorluğu ordusunda bulunan hayvanların kışlaklayacağı ahırların Gümüşova’da yapılması sebebiyle Kışla adını almıştır. Birinci Dünya Savaşı esnasında Kışla işgale uğramıştır. Milli Mücadele döneminde cereyan eden Düzce İsyanları, yoğunlukla bu bölgede etkisini göstermiştir. Daha sonra bu isyanlar Ali Fuat Cebesoy ile Mareşal Fevzi Çakmak tarafından önlenmiştir. Kışla 1927 yılında nahiyelik sıfatını kazanmıştır.

1963 yılında Belediye teşkilatı kurulmuştur. Kışla, 1987 yılında Cumayeri ile birleşerek Cumaova ilçesi adını almıştır. 1991 tarihinde Cumayeri’ nden ayrılarak Gümüşova adı altında yeni ve müstakil bir ilçe haline gelmiştir. Gümüşova, Aralık 1999 tarihinde Düzce’nin il olması dolayısıyla Düzce’ye bağlandı.

Gümüşova ilçesinin yüzölçümü 9.000 hektar, rakımı ise 128’dir. İlçede tipik bir Karadeniz iklimi hüküm sürer. Yazları sıcak ve yağışlı, kışları serin ve yağışlıdır. Sonbahar ve ilkbahar da sis oranı yüksek tir. Bölge bitki örtüsü bakımından zengindir. Avlanmanın serbest olduğu dönemlerde ilçeden geçen Melen Çayı’nda balık avcılığı yapılmaktadır. İlçe fındık, kayın ve ceviz gibi Karadeniz iklimine has bitki dokusuna sahiptir. Fındık bakımından zengin olan Düzce köylerin çoğunda fındık yetiştirilmektedir

 

GÜMÜŞOVA EKONOMİSİ


 Gümüşova ilçe Akçakoca Küçük Sanayi Sitesi: sınırları içerisinde 133,5 hektarlık bir Akçakoca Küçük Sanayi Sitesi 50 alanda 24.08.2015 tarihinde Düzce-Gümüşova Islah OSB” tamamı bitirilerek hak sahiplerine yayımlanarak yürürlüğe giren kuruluş ve tescil işlemi teslim edilmiştir Bölgede 17 faal firmada oluşturmuşlardır. Tamamen özel olma konumunu muhafaza etmeye 1.245 kişi istihdam edilmektedir.

Tarım ve hayvancılığında ekonomiye katkısı büyüktür.

 

GÜMÜŞOVA ARSA FİYATLARI

Gümüşova arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  80 TL – 2.250 TL arasında değişmektedir.

 

GÜMÜŞOVA TARLA FİYATLARI

Gümüşova tarla fiyatları (m²) 160 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

ELMACIK ARSA FİYATLARI

Elmacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  2.250 TL arasında değişmektedir. Elmacık tarla fiyatları (m²) 160 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

HACIKADİRLER ARSA FİYATLARI

Hacıkadirler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  280 TL –  1.100 TL arasında değişmektedir.

 

YAKABAŞI ARSA FİYATLARI

Yakabaşı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  2.100 TL arasında değişmektedir.

 

YEŞİLYAYLA ARSA FİYATLARI

Yeşilyayla arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  80 TL –  1.350 TL arasında değişmektedir

 


 

Gümüşova’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gümüşova’dan arsa almak ya da Gümüşova’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Gümüşova arsa fiyatlarını ve Gümüşova tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!