avcılar firüzköy arsa fiyatları

Firüzköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Firüzköy arsa fiyatlarını ve Firüzköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

AVCILAR FİRÜZKÖY HAKKINDA

Firuzköy mahallesinin ilk çağlarda Dorlar tarafından kurulan Byzantion şehrine bağlı bir balıkçı köyü olduğu sanılıyor. Yeni yapılan kazılarda Firüzköy’ün göl ucunda antik bir fener kalıntısı bulunması, bu savı doğrular niteliktedir. Romalılar, Bizans ve son olarak da Osmanlılar bölgede hakimiyet sürdürmüşlerdir.

Firuzköy’e ilk gelenler Bulgaristan’ın Ortaköy ilçesine bağlı Balcıbük (Bugünkü ismi Meden Buk) köyünde yaşayan insanlardı. 1928 yılında köyün ileri gelenlerinin Firuzköy çiftliklerini satın almaları ile ilk yerleşim başlamıştır. Bu çiftçiler arasında Kadir Efendi (Özdemir) Ali Çavuş, Osman Pehlivan (Elatan) bugün Firuzköy’ün ana caddelerine isimlerini bırakmışlardır.

1980’li yıllara gelindiğinde Anadolu’dan şehre göç hızlanmış, Firuzköy’de bu durumdan etkilenmiştir. O yıllarda Firuzköy, köy statüsünden çıkarılıp önce Bakırköy ilçesinin sonra da Küçükçekmece ilçesinin bir muhtarlığı olmuştur. Küçük ve orta ölçekli sanayi kuruluşlarıda bu tarihden sonra bölgeye akın etmişlerdir.

Sanayi alanlarının gelişmesi (şimdiki Firuzköy mezarlığına kadar) bölgede iş olanaklarını artırmış olup hızlı göçü tetiklemiştir. Yıllar içinde nufusu artan bölge barındırdığı farklı vilayetlerden gelen insanlarla Firüzköy’ü eskisinden farklı bir yerleşim alanı yapmıştır. Nüfus seksenlerde katlanarak artarken yerel yönetimlerin su ve altyapı hizmetleri yaygınlaşmıştır.

Bölgede geniş arazileri bulunan Firüz köylüler de artan talep ile arsa ve tarlarını satmaya başlamışlar ve üzüm bağları ile incir bahçeleri yavaş yavaş yok olmaya başlamıştır. Bir zamanlar yeşil Firüzköy’ü tamamlayan mavi Küçükçekmece Gölü ise çevresindeki ilçelerin yoğun nufusu ile kirlenmiş, Firüzköy ise göle kanalizasyonunu vermiştir.

 

FİRÜZKÖY EKONOMİSİ

Firüzköy Ekonomisi tarım ve ticaret alanında gelişmiştir.

 

FİRÜZKÖY ARSA FİYATLARI

Firüzköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 900 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir.

 

FİRÜZKÖY TARLA FİYATLARI

Firüzköy tarla fiyatları (m²) 300 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 


 

Firüzköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Firüzköy’den arsa almak ya da Firüzköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!