istanbul beşiktaş arsa fiyatları

Beşiktaş arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Beşiktaş arsa fiyatlarını ve Beşiktaş tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL BEŞİKTAŞ HAKKINDA

Beşiktaş, İstanbul‘un bir ilçesidir. Adını İstanbul’un en eski semtlerinden bir olan Beşiktaş semtinden alır. 8,4 km uzunluğunda sahili olduğu İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında yer alan ilçe batıda Şişli ve Kâğıthane, güneybatıda Beyoğlu, kuzeyde Sarıyer ilçeleriyle komşudur. Yüz ölçümü 18 km², nüfusu ise 2019 ADNKS verilerine göre 182.649’dur.

Beşiktaş’ın tarihi ilk çağlara uzanır. O zamanlardaki adı “Taş Beşik” anlamına gelen “Kune Petr” olarak bilinir. İlk sakinleride Traklar’dır.
Ünlü seyyah Evliya Çelebi Şehrin kurulduğu yerde çok eskiden büyük bir kilise kuran Yaşkı adlı bir papazın, İsa’nın çocukluğunda yıkandığı taş bir tekneyi, Kudüs’ten beşik taşı getirdiği ve buradaki kiliseye koyduğunu yazar.

Öte yandan bazı tarihçiler de Barbaros Hayrettin Paşa’nın gemilerini bağlamak için bu sahile beş tane direk diktiğini, bu nedenle buraya BEŞ-TAŞ adının verildiğini, daha sonraki tarihlerde bu kelimenin değişikliğe uğrayarak BEŞİK-TAŞ olduğunu yazmışlardır.

Hem nüfus,  hem de alan olarak İstanbul kentinin küçük ilçelerinden biri olmasına karşın iki kıtayı ve İstanbul’un iki yakasını birbirine bağlayan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin bağlantı yolları, sahip olduğu son dönem Osmanlı mimarisi eserleri, Boğaziçi yamaçları, üniversiteler ile çeşitli bölüm ve fakülteler ve Levent-Maslak hattındaki iş merkezleri nedeniyle gündüz nüfusunun sayım nüfusuna göre birkaç misli arttığı bir alandır.

Semtin ticari merkezi konumunda olan Köyiçi’nde birçok farklı etnik gruptan insan yaşamaktaydı Lale devri ile İstanbul’da yaşanan toplumsal değişimin önemli mekanlarından bitanesi olma özelliğine de sahiptir. Cumhuriyet döneminde ise şehir planlamasında yapılan değişiklikler göze çarpmaktadır.

İlçe ticari bakımdan oldukça gelişmiştir, Ticaretin ne derece canlı olduğunu Avrupa standartlarına uygun alışveriş merkezleri (Akmerkez), plazalar ve uluslararası otel işletmeleri ayrıca, Nobel ve Pfızer ilaç fabrikaları ile yıldız Porselen işletmesiyle görmek mümkündür. Bunlara ek olarak,130 bine yakın ufak alışveriş merkezi, 2 bin şirket merkezi, 85 banka şubesi, sermaye piyasasında faaliyet gösteren kuruluşları da sayabiliriz.

 

BEŞİKTAŞ EKONOMİSİ

Beşiktaş ekonomisi sanayi ve ticarete dayanmaktadır ve İş merkezleri, alışveriş merkezleri ile turizme’de katkı sağlamaktadır.

 

BEŞİKTAŞ ARSA FİYATLARI

Beşiktaş arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 3.000 TL – 100.000 TL arasında değişmektedir.

 

BEBEK ARSA FİYATLARI

Bebek’te arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 24.500 TL – 56.000 TL arasında değişmektedir.

 

CİHANNÜMA ARSA FİYATLARI

Cihannüma’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 30.000 TL – 40.000 TL arasında değişmektedir.

 

DİKİLİTAŞ ARSA FİYATLARI

Dikilitaş’ta arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 16.000 TL – 20.000 TL arasında değişmektedir.

 

KURUÇEŞME ARSA FİYATLARI

Kuruçeşme’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 14.000 TL – 63.000 TL arasında değişmektedir.

 

ORTAKÖY ARSA FİYATLARI

Ortaköy’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 7.500 TL – 42.500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Beşiktaş’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Beşiktaş’tan arsa almak ya da Beşiktaş’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!