istanbul büyükçekmece arsa fiyatları

Büyükçekmece arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Büyükçekmece arsa fiyatlarını ve Büyükçekmece tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE HAKKINDA

Büyükçekmeceİstanbul‘un batısında bulunan bir ilçesidir. Doğusunda Beylikdüzü ve Esenyurt, batısında Silivri, kuzeyinde Çatalca ve Arnavutköy ilçeleriyle güneyde Marmara Deniziyle çevrilmiştir. Yüzölçümü 196 km²’dir. 1987’ye kadar Çatalca’ya bağlı bucak merkeziyken ilçe olmuş ve 2009’daki idari yapılanma değişikliklerine kadar Avcılar ve Küçükçekmece ilçelerine komşu olmuştur.

Bu yılda yapılan değişikliklerde Gürpınar, Beylikdüzü (eskiden Kavaklı) ve Yakuplu beldeleri Beylikdüzü; Esenyurt ve Kıraç beldeleri Esenyurt; Bahçeşehir beldesi de Başakşehir ilçelerine bağlanınca ilçenin alanı büyük ölçüde küçülmüş, yalnız lağvedilen Çatalca’nın Muratbey ve Silivri’nin Celaliye-Kamiloba beldelerinin katılımıyla batı yönünde ilçe genişlemiştir. Ayrıca lağvedilen Tepecik, Mimarsinan ve Kumburgaz beldelerinin mahalleleri de Büyükçekmece Belediyesi sınırlarına katılmıştır.

Büyükçekmece’de Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 3. en yüksek TV kulesi, Türkiye’nin en büyük sergi alanı TÜYAP bulunmakta ve Büyükçekmece yazlık kent olduğu için uzun bir sahili, alışveriş merkezi, çarşısı, tarihi eserleri, 5 yıldızlı hotelleri, tiyatrosu, spor salonları, parkları ve su parkı vardır.

 

BÜYÜKÇEKMECE EKONOMİSİ

Büyükçekmece ekonomisi turizm ve ticarete dayanmaktadır.

 

BÜYÜKÇEKMECE ARSA FİYATLARI

Büyükçekmece arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 22.500 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKÇEKMECE TARLA FİYATLARI

Büyükçekmece tarla fiyatları (m²) 150 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

AHMEDİYE ARSA FİYATLARI

Ahmediye’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Ahmediye’de tarla fiyatları (m²) 350 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKÇEKMECE MERKEZ ARSA FİYATLARI

Büyükçekmece merkez’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir. Büyükçekmece merkez’de tarla fiyatları (m²) 150 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAKMAKLI ARSA FİYATLARI

Çakmaklı’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL – 15.200 TL arasında değişmektedir. Çakmaklı’da tarla fiyatları (m²) 800 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 

CELALİYE ARSA FİYATLARI  

Celaliye’de arsa fiyatları (imarlı ortm²)  1.200 TL – 15.000  TL arasında değişmektedir. Celaliye’de tarla fiyatları (m²) 300 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÜZELCE ARSA FİYATLARI

Güzelce’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL – 13.000 TL arasında değişmektedir. Güzelce’de tarla fiyatları (m²) 300 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

KAMİLOBA ARSA FİYATLARI

Kamiloba’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir. Kamiloba’da tarla fiyatları (m²) 150 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

KARAAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Karaağaç’ta arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 9.300 TL arasında değişmektedir. Karaağaç’ta tarla fiyatları (m²) 400 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

 

KUMBURGAZ ARSA FİYATLARI 

Kumburgaz’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 14.000 TL arasında değişmektedir. Kumburgaz’da tarla fiyatları (m²) 400 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

 

MİMARSİNAN ARSA FİYATLARI

Mimarsinan’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 22.500 TL arasında değişmektedir.

 

TEPECİK ARSA FİYATLARI

Tepecik’te arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir. Tepecik’te tarla fiyatları (m²) 150 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

TÜRKOBA ARSA FİYATLARI

Türkoba’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir. Türkoba’da tarla fiyatları (m²) 150 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 


 

Büyükçekmece‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Büyükçekmece‘den arsa almak ya da Büyükçekmece‘den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Büyükçekmece arsa fiyatlarını ve Büyükçekmece tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!