istanbul eyüpsultan arsa fiyatları

Eyüpsultan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Eyüpsultan arsa fiyatlarını ve Eyüpsultan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL EYÜPSULTAN HAKKINDA

Eyüpsultan ya da eski adıyla Eyüp, İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan bir ilçesi. 1936’da Fatih, Beyoğlu ve Sarıyer ilçelerinin bir bölümüyle kurulan Eyüpsultan ilçesinin yüzölçümü 242 km²’dir. 21 mahallesi ve 7 köyü bulunan Eyüpsultan ilçesinin nüfusu 2018 yılındaki ADNKS verilerine göre 383.909’dur. İlçenin Haliç’in iç kesiminde kısa bir sahil şeridi, Karadeniz ‘de Akpınar ve Çiftalan köyleri arasında da uzun bir sahil şeridi vardır.

Kurulduğunda bugünkü Sultangazi ilçesinin Eskihabipler Mahallesi dışında tamamını, Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa ilçelerini de kapsayan Eyüpsultan, bugünkü sınırlarına 2009’da Yayla mahallesini Sultangazi’ye vererek ulaşmıştır. Eyüpsultan ilçesi doğuda Sarıyer, güneydoğuda Kâğıthane ve Beyoğlu, güneybatıda Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa, güneyde Zeytinburnu ve Fatih, batıda Arnavutköy ve Sultangazi, güneybatıda Başakşehir ilçelerine komşudur.

İlçe ismini, sınırları içinde türbesi bulunan Ebu Eyyûb el-Ensarî’den almaktadır. İstanbul’un Fethinden sonra Türklerin sur dışında kurduğu ilk yerleşim merkezi olan Eyüpsultan’da başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere Osmanlı döneminden kalma çok sayıda tarihi eser mevcuttur. III. Selimin annesi ve III. Mustafa’nın eşi Mihrişah Valide Sultan’ın 1795 tarihinde inşa ettirdiği imaret 225 yıldan beri faaliyetini sürdürmektedir.

İstanbul’un fethinden hemen sonra inşa edilen ve daha sonra Mimar Sinan tarafından şimdiki şekli ile yeniden yapılan “Eyüp Sultan Camii Kebir Hamamı” restorasyon aşamasında olup “Su Medeniyeti Müzesi” olarak planlanmıştır. Tarihi Eyüpsultan mezarlığında Osmanlı döneminin önemli asker, devlet adamı, sanatkar ve alimlerinin mezarları bulunmaktadır. Bilinenin aksine bölgede bir değil yedi sahabe medfun (makamı) bulunmaktadır. Şimdiki adı Alibeyköy olan Köpekyaylası önemli yerleşim alanlarındandır. 19 Ekim 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından alınan kararla ilçenin ismi Eyüpsultan olmuştur.

 

EYÜPSULTAN EKONOMİSİ

Eyüpsultan ekonomisi turizm, sanayi ve ticaret’e dayanmaktadır.

 

EYÜPSULTAN ARSA FİYATLARI  

Eyüpsultan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir.

 

EYÜPSULTAN TARLA FİYATLARI  

Eyüpsultan tarla fiyatları (m²)  900 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

AĞAÇLI ARSA FİYATLARI

Ağaçlı’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 2.900 TL arasında değişmektedir.

 

AKPINAR TARLA FİYATLARI

Akpınar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.650 TL – 5.600 TL arasında değişmektedir. Akpınar’da tarla fiyatları (m²) 900 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİFTALAN ARSA FİYATLARI

Çiftalan’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

ESENTEPE ARSA FİYATLARI

Esentepe’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.500 TL – 9.400 TL arasında değişmektedir.

ÜÇŞEHİTLER ARSA FİYATLARI

Üçşehitler’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  5.300 TL – 13.100 TL arasında değişmektedir.

GÖKTÜRK ARSA FİYATLARI

Göktürk’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir.

 

İHSANİYE ARSA FİYATLARI

İhsaniye’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.100 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

IŞIKLAR ARSA FİYATLARI

Işıklar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.400 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

İSLAMBEY ARSA FİYATLARI

İslambey’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  7.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 

KEMERBURGAZ ARSA FİYATLARI

Kemerburgaz’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 13.000 TL arasında değişmektedir.

 

MİMARSİNAN ARSA FİYATLARI

Mimarsinan’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir.

 

MİTHATPAŞA ARSA FİYATLARI

Mithatpaşa’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.500 TL – 9.500 TL arasında değişmektedir.

 

NİŞANCI ARSA FİYATLARI

Nişancı’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

ODAYERİ ARSA FİYATLARI

Odayerin’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.350 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Odayerin’de tarla fiyatları (m²)  400 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

PİRİNÇÇİ ARSA FİYATLARI

Pirinççi’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir. Pirinççi’de tarla fiyatları (m²)  250 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

TOPÇULAR ARSA FİYATLARI

Topçular’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 4.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Eyüpsultan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Eyüpsultan’dan arsa almak ya da Eyüpsultan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Eyüpsultan arsa fiyatlarını ve Eyüpsultan tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!