istanbul kartal arsa fiyatları

Kartal arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kartal arsa fiyatlarını ve Kartal tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL KARTAL HAKKINDA

Kartal, İstanbul‘un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında, Kocaeli Yarımadası’nın güney batısında yer alan bir ilçedir TÜİK 2019 nüfus sayımına göre 470.626 nüfusa sahiptir. Mücavir alanıyla birlikle 48.000 m² yüz ölçümü olan bir ilçedir. Kartal ilçesi, batıda Maltepe, kuzeyde Sancaktepe, kuzeydoğuda Sultanbeyli ve doğuda Pendik ilçeleriyle çevrilidir. İstanbul’un en yüksek yeri Aydos Dağı ve İstanbul’un Balkonu diye adlandırılan Yakacık Tepesi Kartal’dadır.

Kartal’ın merkezi VI. yüzyılda Kartalimen adında bir balıkçı köyüydü. İlçenin adının Kartalimen isminin Türkçeye aktarılmasından gelmesi veya ilçenin kuzeyinde bulunan ve Rumcada kartal almanına gelen Aydos Tepesinden gelmesi muhtemeldir.

Kartal ilçesi, Kocaeli yarımadasının güneybatı kesiminde yer alır. Doğusunda Pendik, batısında Maltepe, kuzeyinde Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri, güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrilidir. Kartal yirmi mahalleden oluşmakta olup, 2186 adet cadde ve sokağa sahiptir. Yüz ölçümü Aydos Ormanı dahil 391,73 km² dir.

Kartal ilçesinin sosyo-kültürel yapısı çeşitlilik gösterir. Bunda iç göçün ve buna bağlı olarak artan nüfusun etkisi büyüktür. Cumhuriyetin erken yıllarında endüstriyel bir bölge olarak tasarlanan ve gelişen Kartal, özellikle 80’lerden sonra, İstanbul’un merkezi yaşama alanlarından birine dönüştü. Buna bağlı olarak kültürel yaşam da hızla gelişti.

Hasan Ali Yücel ve Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezleri Kartal’ın merkezinde faaliyet sürdürürken, merkez dışındaki yerleşim yerlerinde ikamet eden vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Hürriyet, Uğur Mumcu, Soğanlık ve Yakacık mahallelerinde de kültür merkezleri inşa edilmiştir. 1950 ve 1970’ li yıllarda,Kartal’da üç kapalı salon sineması ve 14 tane de yazlık sinema vardı.

 

KARTAL EKONOMİSİ

Kartal ekonomisi ticaret ve sanayi’ye dayanmaktadır.

 

KARTAL ARSA FİYATLARI  

Kartal arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 26.000 TL arasında değişmektedir.

 

KARTAL TARLA FİYATLARI  

Kartal tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

 

ATALAR ARSA FİYATLARI

Atalar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAVUŞOĞLU ARSA FİYATLARI

Çavuşoğlun’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 20.000 TL arasında değişmektedir

 

CEVİZLİ ARSA FİYATLARI

Cevizli’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 4.600 TL – 8.500 TL arasında değişmektedir.

 

ESENTEPE ARSA FİYATLARI

Esentepe’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÜMÜŞPINAR ARSA FİYATLARI

Gümüşpınar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 7.300 TL arasında değişmektedir.

 

KARLIKTEPE ARSA FİYATLARI

Karlıktepe’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 4.300 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

ORHANTEPE ARSA FİYATLARI

Orhantepe’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.400 TL – 26.000 TL arasında değişmektedir.

 

ORTA ARSA FİYATLARI

Orta’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.500 TL – 11.000 TL arasında değişmektedir.

 

PETROLİŞ ARSA FİYATLARI

Petrol-İş’te arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 7.000 TL – 13.000 TL arasında değişmektedir.

 

SOĞANLIK YENİ ARSA FİYATLARI

Soğanlık’ta arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

YAKACIK ARSA FİYATLARI

Yakacık’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir. Yakacık’da tarla fiyatları (m²)  200 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

 

REŞADİYE ARSA FİYATLARI

Reşadiye’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Reşadiye’de tarla fiyatları (m²) 700 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

SIRAPINAR ARSA FİYATLARI

Sırapınar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir. Sırapınar’da tarla fiyatları (m²) 500 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

SOĞUKPINAR ARSA FİYATLARI

Soğukpınar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

SULTANÇİFTLİĞİ ARSA FİYATLARI

Sultançifliğin’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.400 TL – 3.300 TL arasında değişmektedir.

 

TAŞDELEN ARSA FİYATLARI

Taşdelen’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çekmeköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çekmeköy’den arsa almak ya da Çekmeköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Kartal arsa fiyatlarını ve Kartal tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!