istanbul tuzla arsa fiyatları

Tuzla arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Tuzla arsa fiyatlarını ve Tuzla tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL TUZLA HAKKINDA

Tuzlaİstanbul ilinin en güneyde bulunan ilçesidir. Türkiye’nin orta derecede kalabalık nüfuslu ilçelerinden biridir. Ayrıca Türkiye’nin en büyük tersaneler bölgesi Tuzla’da bulunmaktadır.

1400 yılında Yıldırım Bayezid tarafından Osmanlı topraklarına katıldı. Tuzla’da yaşayan Rumlar, Lozan Anlaşması çerçevesinde Selanik, Kavala ve Drama’dan gelen Türklerle yer değiştirmişlerdir.

1950 yılından sonra Gebze’den ayrılarak Kartal ilçesine bağlandı. 1980’lerin sonuna kadar balıkçılık ve çiftçiliğin bir arada sürdürüldüğü Tuzla’da sanayinin gelişmesiyle çiftçilik önemini yitirmiştir. Günümüzde Tuzla, tersanelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Merkezde, İTÜ Denizcilik Fakültesi, Kuzeybatıda çok ünlü bir askeri okul olan Tuzla Piyade Okulu ve Güneyde Tuzla Burnu’nda ise Deniz Harp Okulu bulunmaktadır. Ayrıca Tuğrulbey Anadolu Lisesi, Behiye – Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi, Tuzla Anadolu Lisesi, Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi, Tuzla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Medeniyet Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi de Tuzla’da bulunmaktadır. Ayrıca Koç Özel Lisesi Eğitmen Koleji ve Özel Safran Temel Lisesi de Tuzla’da yer almaktadır.

Tuzla , İstanbul’un en güneyinde yer alır. Coğrafi konum olarak kuzeyde ve batıda Pendik ilçesi bulunur. Doğusunda Kocaeli’nin Çayırova ilçesi yer alır. Güneyinde Marmara Denizi bulunur ve 13 km kıyı şeridine sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği, merkezde ortalama 25-30 metredir. Güneydeki Tuzla Burnu büyük bir çıkıntı olarak göze çarpar. Araziler genellikle alçak tepelerle düzlük araziler şeklindedir. Yükseklik Akfırat ve Orhanlı Beldelerinde 250-300 metreyi bulur. En yüksek yer 300 m ile Akfırat’tadır.

 

TUZLA EKONOMİSİ

Tuzla , ekonomisi ticaret ve sanayiye dayalıdır. Ayrıca Türkiye’nin en büyük tersaneler bölgesi Tuzla’da bulunmaktadır.

 

TUZLA ARSA FİYATLARI  

Tuzla ’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 700 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

TUZLA TARLA FİYATLARI  

Tuzla’da tarla fiyatları (m²) 200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

AYDINLI ARSA FİYATLARI  

Aydınlı ’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 700 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir.

 

MERKEZ ARSA FİYATLARI  

Merkez’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.000 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.Merkez’de tarla fiyatları (m²) 400 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

ORHANLI ARSA FİYATLARI

Orhanlı’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 700 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir. Orhanlı’da tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

TEPEÖREN ARSA FİYATLARI

Tepeören’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 3.600 TL arasında değişmektedir. Tepeören’de tarla fiyatları (m²) 200 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tuzla ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tuzla ’dan arsa almak ya da Tuzla’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Tuzla arsa fiyatlarını ve Tuzla tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!